Oscary 2020. Już dziś nominacje! O której? Gdzie oglądać?

Już dziś poznamy nominacje do Oscarów 2020! O której godzinie Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej ogłosi listę nominowanych filmów i aktorów? Gdzie obejrzeć relację z tego wydarzenia?

Pełną listę nominacji do Oscarów 2020 poznamy dziś o godzinie 14 czasu polskiego. Przypomnijmy, że wśród filmów, które mogą otrzymać nominację do tej prestiżowej nagrody jest także polski kandydat. To "Boże Ciało" w reżyserii Jana Komasy. Produkcja ta otrzymała m.in. 10 nagród na tegorocznym Festiwalu Filmowym w Gdyni. W grudniu 2019 roku "Boże ciało" znalazło się na krótkiej liście dziesięciu tytułów. Jego konkurentami są m.in. południowokoreański "Parasite" Bonga Joon-ho oraz hiszpański "Ból i blask" Pedro Almodovara.

Ogłoszenie nominacji do Oscarów 2020 można będzie obejrzeć na platformie YouTube.

 

Oscary 2020. Kiedy rozdanie statuetek? Kolejna gala bez prowadzącego

Rozdanie Oscarów 2020 odbędzie się 9 lutego. Wiadomo już, że podobnie jak w ubiegłym roku nikt nie poprowadzi ceremonii rozdania nagród. Rezygnacja z prowadzącego sprawdziła się w ubiegłym roku. Szefowa stacji ABC, Karey Bure, poinformowała, że dzięki temu zobaczymy więcej skeczy komediowych i wysłuchamy większej ilości utworów - podaje Radio ZET.

Oscary 2020 zostaną rozdane w takich kategoriach jak: film, reżyseria, aktor pierwszoplanowy, aktorka pierwszoplanowa, aktor drugoplanowy, aktorka drugoplanowa, scenariusz oryginalny, scenariusz adaptowany, animacja, film międzynarodowy,  film krótkometrażowy, film dokumentalny, krótkometrażowy film dokumentalny, film animowany, krótkometrażowy film animowany, zdjęcia, muzyka, piosenka, efekty specjalne, charakteryzacja, scenografia, kostiumy, montaż, dźwięk i montaż dźwięku 

Więcej o:
Komentarze (1)
Oscary 2020. Już dziś nominacje! O której? Gdzie oglądać?
Zaloguj się
  • wilq9

    Oceniono 2 razy 0

    Ten "Malowany Ptak" to jest pewniak do oscara bo przedstawia Polaków jako antyżydowskie bestie i pół-zwierzęta. A to razem z atakami Putina, oficjeli państwa Izrael, Ustawą 447 i innymi wpisuje się w ogólnoświatową kampanię "upokarzania Polski" na arenie międzynarodowej" jak to w latach 90ych zapowiedział szef światowego kongresu Żydów Izrael Singer, jeśli Polska nie odda Diasporze mienia Żydów, którzy zginęli w Holokauście nie pozostawiając spadkobierców !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX