"Boże Ciało" nominowane do Oscara. Piotr Gliński: To świadczy o sile polskiej kultury

Minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński cieszy się z nominacji "Bożego Ciała" do Oscara. Film Jana Komasy jest wśród 5 nominowanych w kategorii najlepszy film międzynarodowy. "To świadczy o sile polskiej kultury i polskich twórców" - napisał minister.

"Boże Ciało" Jana Komasy zostało nominowane do Oscara. Piotr Gliński nie kryje radości z nominacji.  "Gratuluję twórcom „Bożego Ciała”. Cieszę się, że polski film po raz kolejny znalazł się w gronie najlepszych i jest nominowany do najbardziej prestiżowej nagrody w branży filmowej" - skomentował na Twitterze minister Gliński.

>>> Zwierz popkulturalny o oscarowych szansach Bożego Ciała

Zobacz wideo

"Boże Ciało" nominowane do Oscara. Gliński: Siła polskiej kultury

"To świadczy o sile polskiej kultury i polskich twórców, którzy coraz częściej docierają ze swoimi dziełami do światowej publiczności. To świadczy również o tym, że polscy artyści mają dobre warunki do rozwoju i realizacji swoich artystycznych wizji" - dodał w kolejnym wpisie. 

>>> Sprawdź wszystkie nominacje do Oscarów

"Boże Ciało" opowiada o młodym mężczyźnie, który po wyjściu z zakładu poprawczego zostaje w małej wsi wzięty za księdza. Scenariusz napisał Mateusz Pacewicz, w roli głównej wystąpił Bartosz Bielenia, obok niego grają także: Eliza Rycembel, Tomasz Ziętek, Aleksandra Konieczna i Łukasz Simlat. O statuetkę Oscara w kategorii "film międzynarodowy" będą walczyć także: "Parasite" z Południowej Korei, "Kraina miodu" z Macedonii Północnej, "Nędznicy" z Francji oraz "Ból i blask" z Hiszpanii.

Więcej o: