Reakcje ekipy filmu na nominację do Oscara dla "Bożego Ciała". Gratuluje m.in. Szyc: "Ależ duma!!!"

"Boże Ciało" zostało nominowane do Oscara w kategorii najlepszy film międzynarodowy. Ta wiadomość ucieszyła nie tylko obsadę i ekipę filmu. Z gratulacjami pośpieszyli aktorzy, politycy i inni ludzie sztuki. Anja Rubik subtelnie przypomina, że grała u Komasy w teledysku, a Lichota i Szyc cieszą się z sukcesu.
Zobacz wideo

"Boże Ciało" powalczy o Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego, a gratulacje dla twórców i obsady spływają z różnych stron.

Reakcje ekipy "Bożego Ciała" na nominację

Grająca jedną z głównych ról w "Bożym Ciele" Aleksandra Konieczna umieściła na swoim profilu na Facebooku nagranie z chwili ogłoszenia werdyktu Amerykańskiej Akademii Filmowej. Aktorka oglądała nominacje w szerszym gronie, więc nic dziwnego, że sekundę po wymienieniu tytułu filmu, w sali rozbrzmiał ryk szczęścia:

Eliza Rycembel, która zagrała znaczącą rolę damską u boku Bartosza Bieleni, pokazała na swoim Instagramie uroczą relację z reakcjami ekipy filmowej, a także samego Bieleni:

Reakcje na nominacjęReakcje na nominację Eliza Rycembel

Zobacz wideo

Gratulacje dla ekipy "Bożego Ciała"

Ekipie filmowej sukcesu pogratulował m.in. minister kultury Piotr Gliński, pisząc na Twitterze - "Gratuluję twórcom 'Bożego Ciała'. Cieszę się, że polski film po raz kolejny znalazł się w gronie najlepszych i jest nominowany do najbardziej prestiżowej nagrody w branży filmowej". Z wyrazami uznania pośpieszyła także polska supermodelka Anja Rubik, która kilka lat temu wystąpiła w reżyserowanym przez Jana Komasę teledysku do piosenki jego siostry:

Wielkie gratulacje dla Janka Komasy za nominację do OSCARA
 

Borys Szyc, który sam zagrał w nominowanej w ubiegłym roku "Zimnej wojnie", napisał krótko, acz treściwie:

Brawo kochani!!! Ależ duma!!!
 

Aktor Leszek Lichota starał się nikogo w gratulacjach nie pominąć:

Nasz film z nominacją do OSCARA!!! Gratulacje dla wszystkich zaangażowanych. Leszek, Aneta, Janek, Mateusz jesteście wielcy!!!
 

Małgorzata Kożuchowska na swoim Instagramie napisała z kolei - "Radość wielka, wzruszenie i duma!!! Gratuluję z całego serca wszystkim twórcom i trzymam dalej kciuki! Trzeba wierzyć w marzenia!!! Bo się spełniają!!!". 

Więcej o:
Komentarze (41)
Reakcje ekipy filmu na nominację do Oscara dla "Bożego Ciała". Gratuluje m.in. Szyc: "Ależ duma!!!"
Zaloguj się
 • czytelnik.koneser

  Oceniono 27 razy 17

  Film niezły, przede wszystkim obrazuje ten nasz zaściankowy katolicki fanatyzm. Ten film śmiało może być drugą częścią do obrazu Sekielskiego "nie mów nikomu". Doskonale dopełnia poruszaną tematykę. Choć nie ma w nim absolutnie nic na temat pedofilii to jednak demaskuje inne zachowania duchownych i wiernych.

 • wilma.flintstone

  Oceniono 19 razy 15

  Wygrac nie wygra, bo natura polskiego zascianka nie moze byc w pelni zrozumiana za granica. Ale na nominacje zasluguje.

 • judo

  Oceniono 12 razy 12

  Wielkie BRAWA

 • anders76

  Oceniono 10 razy 8

  "Gratuluję twórcom 'Bożego Ciała'

  Tak bez konsultacji z nadprezesem, ojcem dyrem ani nawet chocby z krakowskim wielebnym ? Czyzby juz mu sie ministrowanie znudzilo ?

 • niejudzik

  Oceniono 11 razy 7

  Szansę na Oscara będzie miała biografia ojca dyrektora: połączenie tematyki religijnej z klasycznym filmem o mafii to prawdziwy samograj.

 • bmarten

  Oceniono 16 razy 6

  Film widziałem od razu po premierze: dobry. Ale kołtuństwo z pisuaru będzie miało gadanie. Mordami będą chlapać na całego. A co na to biszkopty i epidiaskop?

 • quaga

  Oceniono 2 razy 2

  Województwo Podkarpackie współfinansowało "Boże Ciało". Te pieniądze nie były wyrzucone w błoto bo Jaśliska zyskają w Hollywood potężną promocję.

 • sierpien08

  Oceniono 4 razy 2

  Nie możemy siebie samych zobaczyć tutaj to zobaczą nas z oddali. Współczuję nam wszystkim.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX