Reakcje ekipy filmu na nominację do Oscara dla "Bożego Ciała". Gratuluje m.in. Szyc: "Ależ duma!!!"

"Boże Ciało" zostało nominowane do Oscara w kategorii najlepszy film międzynarodowy. Ta wiadomość ucieszyła nie tylko obsadę i ekipę filmu. Z gratulacjami pośpieszyli aktorzy, politycy i inni ludzie sztuki. Anja Rubik subtelnie przypomina, że grała u Komasy w teledysku, a Lichota i Szyc cieszą się z sukcesu.
Zobacz wideo

"Boże Ciało" powalczy o Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego, a gratulacje dla twórców i obsady spływają z różnych stron.

Reakcje ekipy "Bożego Ciała" na nominację

Grająca jedną z głównych ról w "Bożym Ciele" Aleksandra Konieczna umieściła na swoim profilu na Facebooku nagranie z chwili ogłoszenia werdyktu Amerykańskiej Akademii Filmowej. Aktorka oglądała nominacje w szerszym gronie, więc nic dziwnego, że sekundę po wymienieniu tytułu filmu, w sali rozbrzmiał ryk szczęścia:

Eliza Rycembel, która zagrała znaczącą rolę damską u boku Bartosza Bieleni, pokazała na swoim Instagramie uroczą relację z reakcjami ekipy filmowej, a także samego Bieleni:

Reakcje na nominacjęReakcje na nominację Eliza Rycembel

Zobacz wideo

Gratulacje dla ekipy "Bożego Ciała"

Ekipie filmowej sukcesu pogratulował m.in. minister kultury Piotr Gliński, pisząc na Twitterze - "Gratuluję twórcom 'Bożego Ciała'. Cieszę się, że polski film po raz kolejny znalazł się w gronie najlepszych i jest nominowany do najbardziej prestiżowej nagrody w branży filmowej". Z wyrazami uznania pośpieszyła także polska supermodelka Anja Rubik, która kilka lat temu wystąpiła w reżyserowanym przez Jana Komasę teledysku do piosenki jego siostry:

Wielkie gratulacje dla Janka Komasy za nominację do OSCARA
 

Borys Szyc, który sam zagrał w nominowanej w ubiegłym roku "Zimnej wojnie", napisał krótko, acz treściwie:

Brawo kochani!!! Ależ duma!!!
 

Aktor Leszek Lichota starał się nikogo w gratulacjach nie pominąć:

Nasz film z nominacją do OSCARA!!! Gratulacje dla wszystkich zaangażowanych. Leszek, Aneta, Janek, Mateusz jesteście wielcy!!!
 

Małgorzata Kożuchowska na swoim Instagramie napisała z kolei - "Radość wielka, wzruszenie i duma!!! Gratuluję z całego serca wszystkim twórcom i trzymam dalej kciuki! Trzeba wierzyć w marzenia!!! Bo się spełniają!!!". 

Więcej o: