Oscary 2020. Kiedy oscarowa gala? Gdzie oglądać transmisję z rozdania nagród? Będzie na odkodowanym kanale!

13 stycznia poznaliśmy nominacje do Oscarów 2020, a już w kolejnym miesiącu zobaczymy wręczenie tych prestiżowych nagród filmowych. Kiedy odbędzie się gala oscarowa? Gdzie będzie można ją obejrzeć? Podpowiadamy.
Zobacz wideo

Rozdanie Oscarów 2020 odbędzie się w nocy z 9 na 10 lutego. Podobnie jak w ubiegłym roku, będzie można ją obejrzeć w odkodowanym paśmie na antenie Canal+. Na Instagramie poinformowała o tym dziennikarka Karolina Korwin-Piotrowska, która tej nocy zasiądzie w studio wraz z krytykiem filmowym Błażejem Hrapkowiczem. Transmisja z czerwonego dywanu rozpocznie się 30 minut po północy, z kolei galę oscarową będziemy mogli oglądać od 2 do 5 nad ranem. 

 

Oscary 2020. Rozdanie nagród już w lutym. Czy polski film dostanie statuetkę?

W nocy z 9 na 10 lutego dowiemy się, czy wśród nagrodzonych Oscarem filmów znajdzie się polska produkcja. Jednym z nominowanych w kategorii "najlepszy film międzynarodowy" jest film w reżyserii Jana Komasy pt. "Boże Ciało". Obraz ten został nagrodzony m.in. dziesięcioma nagrodami na ostatnim Festiwalu Filmowym w Gdyni. Konkurentami tego filmu są: południowokoreański "Parasite" Bonga Joon-ho, hiszpański "Ból i blask" Pedro Almodovara, francuski film "Nędznicy" wyreżyserowany przez Ladj Ly oraz macedońska produkcja pt. "Kraina miodu", której reżyserami są Tamara Kotevska i Ljubo Stefanov.

Więcej o: