Oscary 2020. Andrzej Duda cieszy się nominacji dla "Bożego Ciała". W komentarzach: "Oscar ważniejszy od Nobla?"

Andrzej Duda umieścił na Twitterze wpis, w którym cieszy się z nominacji do Oscara dla filmu Jana Komasy "Boże Ciało". Jego entuzjastyczna reakcja wywołała jednak falę kąśliwych komentarzy - ludzie zwracali uwagę na to, że kiedy Olga Tokarczuk dostała literackiego Nobla, prezydent ich zdaniem aż tak wylewny nie był. Piszą: "Jakoś z gratulacjami dla Olgi Tokarczuk nie wyszło".
Zobacz wideo

"Boże Ciało" Jana Komasy zostało nominowane do Oscara w kategorii najlepszy film międzynarodowy. Jego konkurentami są takie produkcje jak francuscy "Nędznicy", "Kraina Miodu" z Macedonii Północnej, głośny "Ból i blask" Pedro Almodovara czy "Parasite", który zdobył już przecież Złotą Palmę w Cannes. Z gratulacjami dla reżysera i ekipy pośpieszyli aktorzy, a także m.in. minister kultury Piotr Gliński. Obojętny na ten sukces nie pozostał także Andrzej Duda.

Prezydent cieszy się z nominacji do Oscara, ludzie czepiają się o Tokarczuk

Prezydent Andrzej Duda napisał na Twitterze: - "Boże Ciało" - film w reżyserii Jana Komasy otrzymał dziś nominację do Oscara w kategorii najlepszy film międzynarodowy. Brawo! Gratulacje! Trzymamy kciuki za końcowy sukces! 

Co ciekawe, w komentarzach ludzie nie skupili się na samym filmie i kolejnej oscarowej szansie. Postanowili zwrócić uwagę na to, że Andrzej Duda nie zareagował dostatecznie szybko na wiadomość o Noblu dla Olgi Tokarczuk.

W odpowiedzi na wpis prezydenta pojawiły się m.in. takie odpowiedzi: "Naprawdę? Zauważył Pan?", informacyjne "A Olga Tokarczuk - jakiś czas temu - otrzymała Nagrodę Nobla" czy "O, połapał się. W przypadku Nobla mu to ciut zajęło". Ktoś też zauważył:

Jakoś z gratulacjami dla Olgi Tokarczuk nie wyszło...

Pod wpisem prezydenta padły także w związku z tym pytania:

Oscar ważniejszy od Nobla?
Jakieś miłe słowo, gratulacje dla Pani Olgi już było???
Czy Olga Tokarczuk została już zaproszona przez szanownego pana na uroczysty poczęstunek?

Ktoś zwątpił w to, że prezydent o nagrodzie literackiej wie:

A wie Pan, że mamy Noblistkę?

Przypomnijmy, że argument jest o tyle chybiony, że w dniu wręczenia nagrody Oldze Tokarczuk, na Pałacu Prezydenckim pojawiła się iluminacja z jej podobizną. Niemniej oficjalne gratulacje dla pisarki umieszczono na stronie prezydenta dopiero dwa miesiące po ogłoszeniu wygranej. 

Więcej o: