Oscary 2020. Andrzej Duda cieszy się nominacji dla "Bożego Ciała". W komentarzach: "Oscar ważniejszy od Nobla?"

Andrzej Duda umieścił na Twitterze wpis, w którym cieszy się z nominacji do Oscara dla filmu Jana Komasy "Boże Ciało". Jego entuzjastyczna reakcja wywołała jednak falę kąśliwych komentarzy - ludzie zwracali uwagę na to, że kiedy Olga Tokarczuk dostała literackiego Nobla, prezydent ich zdaniem aż tak wylewny nie był. Piszą: "Jakoś z gratulacjami dla Olgi Tokarczuk nie wyszło".
Zobacz wideo

"Boże Ciało" Jana Komasy zostało nominowane do Oscara w kategorii najlepszy film międzynarodowy. Jego konkurentami są takie produkcje jak francuscy "Nędznicy", "Kraina Miodu" z Macedonii Północnej, głośny "Ból i blask" Pedro Almodovara czy "Parasite", który zdobył już przecież Złotą Palmę w Cannes. Z gratulacjami dla reżysera i ekipy pośpieszyli aktorzy, a także m.in. minister kultury Piotr Gliński. Obojętny na ten sukces nie pozostał także Andrzej Duda.

Prezydent cieszy się z nominacji do Oscara, ludzie czepiają się o Tokarczuk

Prezydent Andrzej Duda napisał na Twitterze: - "Boże Ciało" - film w reżyserii Jana Komasy otrzymał dziś nominację do Oscara w kategorii najlepszy film międzynarodowy. Brawo! Gratulacje! Trzymamy kciuki za końcowy sukces! 

Co ciekawe, w komentarzach ludzie nie skupili się na samym filmie i kolejnej oscarowej szansie. Postanowili zwrócić uwagę na to, że Andrzej Duda nie zareagował dostatecznie szybko na wiadomość o Noblu dla Olgi Tokarczuk.

W odpowiedzi na wpis prezydenta pojawiły się m.in. takie odpowiedzi: "Naprawdę? Zauważył Pan?", informacyjne "A Olga Tokarczuk - jakiś czas temu - otrzymała Nagrodę Nobla" czy "O, połapał się. W przypadku Nobla mu to ciut zajęło". Ktoś też zauważył:

Jakoś z gratulacjami dla Olgi Tokarczuk nie wyszło...

Pod wpisem prezydenta padły także w związku z tym pytania:

Oscar ważniejszy od Nobla?
Jakieś miłe słowo, gratulacje dla Pani Olgi już było???
Czy Olga Tokarczuk została już zaproszona przez szanownego pana na uroczysty poczęstunek?

Ktoś zwątpił w to, że prezydent o nagrodzie literackiej wie:

A wie Pan, że mamy Noblistkę?

Przypomnijmy, że argument jest o tyle chybiony, że w dniu wręczenia nagrody Oldze Tokarczuk, na Pałacu Prezydenckim pojawiła się iluminacja z jej podobizną. Niemniej oficjalne gratulacje dla pisarki umieszczono na stronie prezydenta dopiero dwa miesiące po ogłoszeniu wygranej. 

Więcej o:
Komentarze (53)
Oscary 2020. Andrzej Duda cieszy się nominacji dla "Bożego Ciała". W komentarzach: "Oscar ważniejszy od Nobla?"
Zaloguj się
 • ivan_basso

  Oceniono 18 razy 14

  Wzywa się wszystkich uwiklanych w proceder o składanie donosow na lekarza karczewskiego za przyjmowanie kopert

 • ossmolony

  Oceniono 11 razy 11

  Duda to coraz bardziej zgorzkniały człowiek. Niedowartościowany, ignorowany przez tych co wypchnęli go na zaszczyty wiec i wynikające z tego kompleksy. Jednak sam taką pozycję wybrał i jej ulega bo chce 2 kadencji . Musi być więc grzeczny, pokorny i uległy bo inaczej partyjne zaplecze w każdej chwili może się zdenerwować i 2 kadencji będą nici . Później już nic na " zaslużonej "emeryturce . później co najwyżej pamięć o nim jako kłamcy, oszuście i dyspozycyjnej miernocie czyli partyjnym lokaju. Wie dobrze , że odchodząc dla historii swoja " postać " zostawi, jako widmo wstydu obciachu dla Polski i jej przyszłych pokoleń . Czyli postać w rozterce i " tragiczna'" , jak Jaruzelski z tym , że Jaruzelski mimo , że komunista jednak wyniósł z szlacheckiego domu dobre maniery, klasę i dobre wychowanie . A Duda ? Ręce opadają ! . Wie o tym, dlatego te u niego wybuchy połajanek poważnych ludzi , ataki i te wytrenowane dziwaczne , naburmuszone, marsowe groźne miny co i tak już mu nie pomogą bo już na zawsze będzie Z E R E M , a co najwyżej wzbudza teraz tym uśmiechy .

 • tomasz_problem

  Oceniono 9 razy 9

  chociaz widzial ten film? cos nie bardzo mi pasuje radosc Dudusia z nominacji Bozego Ciala......

 • ivan_basso

  Oceniono 13 razy 9

  Andrzej Duda przyjął ślubowanie od komunistycznego prokuratora. Powołał na wniosek większości sejmowej RP w tym Rządu RP komunistycznego prokuratora, obrońcę pedofilii #ciumkanie Piotrowicza.

  Duma z pewnością rozpiera Pana rodziców Panie Prezydencie

 • gapcio2010

  Oceniono 12 razy 8

  Niedouczony hipokryta....

 • barakuda62

  Oceniono 7 razy 7

  duDa Tokarczuk nie ogarnia a film jest o księdzu co prawda przebierańcu, ale jednak księdzu- jest mu to także bliskie z własnych doświadczeń- on też jest prezydent... co prawda przebieraniec, ale prezydent!
  Co by nie mówić bliższa ciału koszula🤣🤣🤣

 • sector23

  Oceniono 7 razy 7

  Polski prezydent okazał się być żałosnym błaznem. Natomiast na Ukrainie komik został prezydentem. Niby sytuacja podobna, ale jakże odmienna.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX