Oscary 2020. Najlepsza piosenka. Nagroda dla "(I'm Gonna) Love Me Again" z "Rocketman"!

Oscary 2020. Dobiegła końca 92. gala przyznania Oscarów. Utwór "(I'm Gonna) Love Me Again" uznany został najlepszą piosenką filmową.
Zobacz wideo

Nagroda Akademii Filmowej w kategorii dla najlepszej piosenki przyznawana jest tylko dla tych utworów, które zostały napisane specjalnie na potrzeby danego filmu. Utwory nominowane w tej kategorii wybierane są przez autorów tekstów piosenek, którzy należą do Akademii. W 2019 roku Oscarem za najlepszą piosenkę uhonorowano "The Shallow" skomponowaną na potrzeby filmu "Narodziny gwiazdy" i wykonaną przez Bradley’a Coopera i Lady Gagę.

Oscary 2020. Akademia Filmowa przyznała nagrodę w kategorii najlepsza piosenka dla Eltona Johna i Berniego Taupina za "(I'm Gonna) Love Me Again" z filmu "Rocketman"

Do Oscarów 2020 w kategorii najlepsza piosenka nominowane zostały następujące utwory:

"Im Standing With You" w wykonaniu aktorki Chrissy Metz do filmu "Przypływ wiary". Film opowiada historię kobiety, której syn cudownie odzyskuje zdrowie mimo tego, że topił się w zamarzniętym jeziorze. Tekst piosenki został napisany przez Dianę Warren, autorkę m.in. "I Don’t Want to Miss a Thing" Aerosmith - za którą również była nominowana do Oscara. Diane Warren jest też pierwszą w historii kompozytorką, której siedem piosenek trafiło na pierwsze miejsca list Billboard Hot 100.

"Into The Unknown" w wykonaniu Idiny Menzel i Aurory do filmu "Kraina lodu 2". Idina Menzel to aktorka i piosenkarka, która podkłada głos Królowej Elsy w amerykańskiej wersji animacji. Autorami muzyki i tekstu są Robert Lopez i Kristen Anderson-Lopez, którzy odpowiadają także za ścieżkę dźwiękową do pierwszej części "Krainy Lodu" - za "Let It Go" ("Mam tę moc") otrzymali Oscara za najlepsza piosenkę 2013 roku.

"Stand Up" wykonana przez Cynthię Erivo do filmu "Harriet". Utwór napisany został przez kompozytora Briana Campbella oraz Cynthię Erivo, która wcieliła się także w główną bohaterkę produkcji. „Harriet” opowiada historię aktywistki politycznej i społecznej, Harriet Tubman, która uciekła z niewoli, a później przeprowadziła około 13 misji, dzięki której uratowała 70 niewolników od pracy na plantacjach.

"(Im Gonna) Love Me Again" w wykonaniu Eltona Johna i Tarona Egertona do filmu "Rocketman". Utwór ten został już uhonorowany Złotym Globem dla najlepszej piosenki. Współautorką muzyki i tekstu jest Bernie Taupin. Elton John ma na swoim koncie jednego Oscara - za muzykę do animacji "Król Lew" z 1994 roku.

"I Cant Let You Throw Yourself Away" to piosenka napisana i wykonana przez Randy’ego Newmana do filmu "Toy Story 4". Amerykański kompozytor ma na swoim koncie dwa Oscary: za piosenki "If I Didn’t Have You" z filmu "Potwory i spółka" (2002 rok) oraz "We Belong Together" z filmu "Toy Story 3" (2011 rok).

Więcej o: