Berlinale 2020. "Szarlatan" Agnieszki Holland i serial z Joanną Kulig z premierami na festiwalu

Agnieszka Holland drugi rok z rzędu pokaże swój film na festiwalu w Berlinie. Jej "Szarlatan" będzie miał światową premierę na Berlinale 2020. Podczas imprezy będzie pokazany także "The Eddy" z Joanną Kulig w jednej z głownych ról.

Światowa premiera filmu Agnieszki Holland odbędzie się w programie Berlinale Special, a "The Eddy" będzie można zobaczyć w sekcji Berlinale Series.

Berlinale 2020. Po "Obywatelu Jonesie" Agnieszka Holland wraca z "Szarlatanem"

Głównym bohaterem "Szarlatana" jest Jan Mikolášek, który był uzdrowicielem-samoukiem. Żył w latach 1887-1973. Akcja filmu skupi się na latach 50. XX wieku, gdy Mikolášek był znany w całej Europie, a z jego pomocy korzystali m.in. angielski król Jerzy VI i Antonín Zápotocký - premier Czechosłowacji w latach 1948-53, a od 1953 roku - prezydent. Po śmierci polityka uzdrowiciel musiał jednak zmierzyć się z komunistyczną władzą, a w wyniku procesu stracił majątek i prawa obywatelskie.

W tytułowej roli wystąpił znany czeski aktor Ivan Trojan, z którym polska reżyserka miała już okazję pracować na planie "Gorejącego krzewu".

Zobacz wideo

Jego syn Josef wcielił się w młodszą wersję tytułowego bohatera filmu. "Szarlatan" to koprodukcja czesko-irlandzko-słowacko-niemiecka, której scenariusz napisał Mark Epstein.

"The Eddy" - Joanna Kulig i twórca "La La Land" dla Netfliksa

Serial "The Eddy", w którym jedną z głównych ról zagrała Joanna Kulig. To produkcja Netflixa, w którą zaangażowany jest m.in. Damien Chazelle - reżyser nagrodzony Oscarem za "La La Land".

To serial muzyczny, którego akcja rozgrywa się we współczesnym, wielokulturowym Paryżu. Elliot Udo (André Holland), niegdyś znany pianista z Nowego Jorku, jest współwłaścicielem podupadającego klubu muzycznego, w którym chowa się przed całym światem. Burzliwy związek z Elliotem tworzy Maya (Kulig), wokalistka zespołu The Eddy. 

Amandla Stenberg ("Nienawiść, którą dajesz") wcieli się w nastoletnią córkę Eliota - Julię. Tahar Rahim ("Prorok") to z kolei odtwórca roli Farida, współwłaściciela klubu, którego tajemnicze życie wciąż negatywnie odbija się na Elliocie i jego zespole. Na ekranie zobaczymy też Leilę Bekhti ("Niezatapialni") jako wspierającą żonę Farida, Amirę. 

"The Eddy". Netflix udostępnia pierwsze zdjęcia z serialu. Joanna Kulig wśród międzynarodowej obsady >>

Na Berlinale 2020 zostaną pokazane dwa pierwsze odcinki. 70. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie rozpocznie się 20 lutego.

Więcej o: