Olaf Lubaszenko i Piotr Cyrwus obok Julii Wieniawy na plakacie "W lesie dziś nie zaśnie nikt". Jest też nowy zwiastun

Julia Wieniawa, Wiktoria Gąsiewska, Gabriela Muskała, Stanisław Cywka, Sebastian Dela, Michał Lupa, Piotr Cyrwus, Olaf Lubaszenko, Mirosław Zbrojewicz, Wojciech Mecwaldowski - kto z nich przeżyje w pierwszym polskim slasherze? "W lesie dziś nie zaśnie nikt" w reżyserii Bartosza M. Kowalskiego wejdzie do kin już w marcu.

Akcja filmu rozpoczyna się dość niewinnie – grupa nastolatków uzależnionych od technologii trafia na obóz offline. Wspólna wędrówka po lasach bez dostępu do smartfonów nie zakończy się jednak tak, jak zaplanowali to organizatorzy. Będą musieli zawalczyć o prawdziwe życie z czymś, czego nie widzieli nawet w najciemniejszych zakamarkach internetu. W obliczu czyhającego w lesie śmiertelnego niebezpieczeństwa odkryją, czym jest prawdziwa przyjaźń, miłość i poświęcenie. Czy wyjdą z tego cało, czy w krwistych kawałeczkach?

"W lesie dziś nie zaśnie nikt". Kiedy premiera?

W polskim kinie do tej pory powstało niewiele horrorów, ani jeden slasher, w którym trup ściele się gęsto i krwiście. Zagraniczne produkcje tego typu, jak "Halloween", "Krzyk" czy "Piątek trzynastego", mają natomiast status kultowych. "W lesie dziś nie zaśnie nikt" będzie można oglądać w kinach od 20 marca, a tak wygląda plakat produkcji:

W lesie dziś nie zaśnie niktW lesie dziś nie zaśnie nikt mat. prasowe

Nominowany do Paszportu Polityki Bartosz M. Kowalski, reżyser, który dał się poznać jako twórca najbardziej kontrowersyjnego debiutu ostatnich lat – "Plac zabaw", określanego jako horror społeczny, mówi:

Rodzima kinematografia nie miała szczęścia do kina grozy i dziś horror w Polsce praktycznie nie istnieje. A przecież to pierwotny gatunek kina, który od zawsze cieszył się zainteresowaniem widzów. Jako pasjonat horrorów od dziecka, od lat marzyłem żeby robić takie kino. I mam nadzieję, że nasz slasher choćby uchyli drzwi do tego gatunku w naszym kraju.

Muzykę do "W lesie dziś nie zaśnie nikt" komponuje Jimek, który w 2018 roku otrzymał Orła za muzykę do filmu "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej". Za produkcję odpowiada największy dom produkcyjny w Polsce – Akson Studio ("Katyń", "Wałęsa. Człowiek z nadziei", "Atak paniki", "Miasto 44"). Dystrybutorem filmu jest Next Film.

Więcej o:
Komentarze (21)
Olaf Lubaszenko i Piotr Cyrwus obok Julii Wieniawy na plakacie "W lesie dziś nie zaśnie nikt". Jest też nowy zwiastun
Zaloguj się
 • crotalus1

  Oceniono 7 razy 7

  W lesie może nikt nie zaśnie, ale w kinie to myślę, że kilku ludzi da radę...

 • ladne_sny

  Oceniono 7 razy 7

  grafik płakał jak sobie porównywał z plakatem do stranger things...

 • partyboi

  Oceniono 6 razy 6

  Polskie horrory są warte tyle, co polskie porno.

 • bul.war

  Oceniono 6 razy 6

  Nowa, polska szkoła plakatu :(
  Weźmy jakiś amerykański i zróbmy po naszemu. Myślałem, że to kolejny sezon "Stranger Things", ale nie. To tylko nasi oryginalni twórcy.

 • veronicahighlander

  Oceniono 5 razy 5

  Co za kreatywność... pomysł na chama zerżnięty z hollywood

 • barrt21

  Oceniono 2 razy 2

  dobrze że o ksiundzu nie zapomnieli..

 • lord-p

  Oceniono 2 razy 2

  Wieniawa po rozstaniu z Baronem...

 • kafeteria

  Oceniono 2 razy 2

  Ryśku? z Wieniawą?? A Grażynka co na to???:)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX