Bartosz Bielenia odebrał Paszport Polityki i nakleił na niego tęczową naklejkę. Dołączył do Olgi Tokarczuk

Bartosz Bielenia, który zagrał główną rolę w "Bożym Ciele", właśnie dostał Paszport Polityki za swoje dokonania. Młody aktor wykorzystał tę okazję, żeby pokazać swoje wsparcie dla osób LGBT. Na nagrodzie przykleił naklejkę organizacji Miłość Nie Wyklucza i zrobił sobie z nią zdjęcie. Podobny gest wcześniej wykonała noblistka Olga Tokarczuk.
Zobacz wideo

Bartosz Bielenia staje się właśnie jedną z najjaśniejszych gwiazd polskiego kina. Młody aktor, który tak przekonująco zagrał w nominowanym do Oscara "Bożym Ciele", odebrał kolejną w ostatnim czasie nagrodę. Został zdobywcą Paszportu Polityki - to jedna z najbardziej prestiżowych polskich nagród przyznawana za dokonania artystyczne.

Czytaj też: Bartosz Bielenia wyróżniony tytułem europejskiej Gwiazdy Jutra

Bielenia wspiera osoby LGBT

Aktor przykleił na swój Paszport tęczową naklejkę z napisem "Tu jesteś u siebie" stworzoną przez stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza i zrobił sobie z nią zdjęcie. Tym samym wyraził wsparcie dla osób LGBT:

Miłość Nie Wyklucza to organizacja pozarządowa, działająca na rzecz praw osób LGBT+ i wprowadzenia równości małżeńskiej w Polsce. Po tym, jak "Gazeta Polska" dołączyła do jednego z wydań naklejki "Strefa wolna od LGBT", stowarzyszenie wyprodukowało naklejki "Tu jesteś u siebie", które pojawiają się m.in. na drzwiach kawiarni i restauracji. Poparcie dla akcji, tuż po odebraniu nagrody Nobla, wyraziła Olga Tokarczuk:

W podobny sposób swoje wsparcie wyraziły także Agnieszka Holland, Barbara Kurdej-Szatan i piosenkarka Mery Spolsky. 

Więcej o: