Bartosz Bielenia odebrał Paszport Polityki i nakleił na niego tęczową naklejkę. Dołączył do Olgi Tokarczuk

Bartosz Bielenia, który zagrał główną rolę w "Bożym Ciele", właśnie dostał Paszport Polityki za swoje dokonania. Młody aktor wykorzystał tę okazję, żeby pokazać swoje wsparcie dla osób LGBT. Na nagrodzie przykleił naklejkę organizacji Miłość Nie Wyklucza i zrobił sobie z nią zdjęcie. Podobny gest wcześniej wykonała noblistka Olga Tokarczuk.

Bartosz Bielenia staje się właśnie jedną z najjaśniejszych gwiazd polskiego kina. Młody aktor, który tak przekonująco zagrał w nominowanym do Oscara "Bożym Ciele", odebrał kolejną w ostatnim czasie nagrodę. Został zdobywcą Paszportu Polityki - to jedna z najbardziej prestiżowych polskich nagród przyznawana za dokonania artystyczne.

Czytaj też: Bartosz Bielenia wyróżniony tytułem europejskiej Gwiazdy Jutra

Bielenia wspiera osoby LGBT

Aktor przykleił na swój Paszport tęczową naklejkę z napisem "Tu jesteś u siebie" stworzoną przez stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza i zrobił sobie z nią zdjęcie. Tym samym wyraził wsparcie dla osób LGBT:

Miłość Nie Wyklucza to organizacja pozarządowa, działająca na rzecz praw osób LGBT+ i wprowadzenia równości małżeńskiej w Polsce. Po tym, jak "Gazeta Polska" dołączyła do jednego z wydań naklejki "Strefa wolna od LGBT", stowarzyszenie wyprodukowało naklejki "Tu jesteś u siebie", które pojawiają się m.in. na drzwiach kawiarni i restauracji. Poparcie dla akcji, tuż po odebraniu nagrody Nobla, wyraziła Olga Tokarczuk:

W podobny sposób swoje wsparcie wyraziły także Agnieszka Holland, Barbara Kurdej-Szatan i piosenkarka Mery Spolsky. 

Więcej o:
Komentarze (109)
Bartosz Bielenia odebrał Paszport Polityki i nakleił na niego tęczową naklejkę. Dołączył do Olgi Tokarczuk
Zaloguj się
 • transformator2014

  Oceniono 53 razy 23

  Bartosz nie oglądaj się na reakcje "inteligentnych inaczej"! Ważne abyś był sobą i robił to co uważasz za słuszne!

 • feldkuratkatz

  Oceniono 76 razy 16

  Najwięcej do powiedzenia przeciwko LGBT maja kryptohomoseksualiści. Tak węc komentujcie Nowogrodzkie trolle, to wasz coming out.

 • kowolika

  Oceniono 32 razy 10

  Świetny facet i wspaniały aktor!

 • expel

  Oceniono 34 razy 10

  Zastanawiające dlaczego ci wszyscy miłośnicy "dobrej zmiany" i ideologii katolicko - nacjonalistycznej tak chętnie i licznie czytają artykuły na gazeta.pI.
  Czyżby poddawali w wątpliwość wiarygodność tak zacnych mediów jak Do rzeczy czy Tvp info?

 • tomekgaz

  Oceniono 30 razy 6

  Nie wiem czy proPisowskie/antyLGBT trolle czytają cokolwiek oprócz etykiet na butelkach ale mimo wszystko polecam F. Martel "Somoda". Najbardziej zajadłymi krytykami LGBT są księża-homoseksualiści - czyli literka G w skrócie (jakby ktoś nie wiedział). Dlaczego - poczytajcie. Logika i fakty porażające.

 • white_lake

  Oceniono 7 razy 5

  bardzo fajny facet, piękny, zdolny i mądry :)
  na pewno też ma jakieś wady, ale na razie dobrze ukryte

 • loyer1

  Oceniono 31 razy 5

  A czy odebrał już Paszport Polsatu?

 • marecky6666

  Oceniono 2 razy 2

  Nie mam nic przeciwko egzystencji ludzi o innej orientacji. Nie mam tez wiedzy by rozstrzygac czy to choroba czy zboczenie czy moda. Ale jaki zwiazek z paszportami polityki ma promocja homolobby?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX