"Bond nie musi być biały, ale nie może być kobietą" - producentka filmowa o castingu do nowego Jamesa Bonda

Producenci serii filmów o Jamesie Bondzie, rodzeństwo Barbara Broccoli i Michael G. Wilson w ostanim czasie zajęci są promocją najnowszego filmu o przygodach Jamesa Bonda, który nosi tytuł "No Time To Die". Jak wiadomo po raz ostatni głównego bohatera zagra Daniel Craig. Producenci, którzy nie chcą rezygnować z tej serii filmów, szukają aktora, który zagra jedną z najbardziej popularnych postaci w kulturze.
Zobacz wideo

Zastąpienie Daniela Craiga może być jednak trudne. W materiale "Variety" producenci przyznają, że w ostatnich filmach James Bond dojrzał i zmienił się w bardziej dojrzałego emocjonalnie mężczyznę. - "Nie angażuje się w przelotne romanse, chociaż i tak miał ich dość, zakochał się w Vesper Lynd Green czy Madeleine Swan i ten wątek także będzie kontynuowany w najnowszym filmie "No Time to Die". (...) Filmy o Bondzie przeszły długą rolę od czasów, kiedy bohaterki odgrywały poboczne role kochanek" - czytamy w magazynie.

Kto zostanie nowym Bondem? "Na pewno nie może być kobietą"

Barbara Broccoli przyznaje, że "No Time to Die" stanowiło od początku wyzwanie zwłaszcza z powodu głosów środowisk, które krytykowały agenta 007 i jego podejście do kobiet. Broccoli powiedziała, że jako twórcy filmu, starali się odzwierciedlić w produkcji obecne nastroje społeczne i dać więcej głosu nowym bohaterkom, m.in. agentce CIA, którą zagrała Ana de Armas.

Są jednak pewne aspekty, których producenci w ogóle nie będą brali pod uwagę, przy pracy nad kolejnymi częściami przygód Jamesa Bonda. - Bond wcale nie musi być biały, ale musi być mężczyzną. Uważam, że powinniśmy tworzyć nowe, silne postaci kobiece. Nie jesteśmy szczególnie zainteresowani zamianą głównego bohatera i zastąpieniu go kobietą. Myślę, że kobiety są o wiele bardziej interesujące i zasługują na coś lepszego - powiedziała w wywiadzie producentka.

Więcej o:
Komentarze (8)
"Bond nie musi być biały, ale nie może być kobietą" - producentka filmowa o castingu do nowego Jamesa Bonda
Zaloguj się
 • sloncenadnami

  Oceniono 4 razy 4

  dajcie spokój z tą poprawnością polityczna! Bond ma być BIAŁY!!! tak, jak Old Spice sobie w kolano strzelił reklamą z czarnoskórym gościem! A dawniej Old S. była to prestiżowa marka!

 • poczunka

  Oceniono 2 razy 2

  Nowy zwiastun dla mnie zapowiada świetną zabawę w kinie, pełną mocnych scen kina akcji jak to bywało w każdym bondzie. Tu jednak czeka nas jubileusz, bo to będzie łącznie 25 części słynnego agenta. Szczęście, że ponownie zobaczymy Craiga, bo moim zdaniem charakter bonda pasuje bardzo do niego.

 • oyesu

  Oceniono 2 razy 2

  Powiniwn byc brytyjczykiem

 • shane00

  Oceniono 1 raz 1

  To dość komiczne biorąc pod uwagę że czesc przygód Jamesa bonda jest inspirowana działalnością kobiety - brytyjskiej agentki wywiadu o polskich korzeniach Krystyny Skarbek

 • krypthos

  Oceniono 1 raz 1

  Proponuję pomalowac nowego Bonda na biało-czarno. Lewa strona biała, a prawa czarna. I będzie git.

 • keerk

  0

  "Myślę, że kobiety są o wiele bardziej interesujące i zasługują na coś lepszego " - orly? I to jest to równouprawnienie kobiet - dyskredytowanie mężczyzn, w tym Jamesa Bonda? Chyba się Pani producentce coś pomyliło.

 • wnuczek_akowca

  Oceniono 4 razy 0

  Idris Alba a potem Cristiano Ronaldo

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX