"Joker" walczy o Oscara za montaż. Pomógł przy nim Bradley Cooper. "Nie przeoczy niczego"

Bradley Cooper ma na koncie osiem nominacji do Oscara - cztery aktorskie, jedną za scenariusz i trzy dzięki roli producenta - w tym roku za "Jokera". Jeff Groth, nominowany za montaż tej produkcji, powiedział, że Cooper bardzo mu pomógł przy pracy nad ostatecznym kształtem filmu.
Zobacz wideo

Cooper oficjalnie był producentem filmu, ale mocno angażował się w prace przy stole montażowym. - Bradley Cooper wpadł do nas kilka razy [na pokazy niegotowego filmu - red.]. Był producentem, ale często przychodził, oglądał film i siadał z nami. Mogliśmy do niego zawsze zadzwonić , gdy nie mieliśmy pomysłu na rozwiązanie jakiegoś problemu. Wystarczyło powiedzieć: Możesz wpaść i rzucić okiem? - powiedział Groth w wywiadzie dzielonym "Collider".

Bradley Cooper pomagał w montażu "Jokera". I Joaquin Phoenix też

Główny montażysta "Jokera" bardzo docenia pomoc, jakiej udzielił ekipie Cooper:

Nie przeoczy niczego. Ogląda materiał i zauważy najmniejsze szczegóły, o których może nam powiedzieć. Był ogromną pomocą. Myślę, że ma więcej doświadczenia w dziedzinie montażu niż ludziom się wydaje. 

W studiu montażowym częstym gościem był także podobno Joaquin Phoenix. Groth przyznał, że odtwórca tytułowej roli w "Jokerze" spędził z nim więcej czasu niż którykolwiek aktor, z którym wcześniej zdarzyło mu się pracować. Warto wspomnieć, że montażyści dzięki pracy Phoeniksa mieli mnóstwo materiału do pracy - jest on znany m.in. z wielkiego zaangażowania w rolę i częstych improwizacji na planie. 

"Joker". Joaquin Phoenix zszokował całą ekipę w scenie z lodówką. "Nie mieliśmy pojęcia, co z tym zrobić" >>

Zostało bardzo dużo materiału, który został wycięty w czasie montażu. Wielbiciele "Jokera" pewnie chętnie by go zobaczyli, jednak sam reżyser nie jest fanem tego pomysłu.

"Joker" zebrał najwięcej oscarowych nominacji - aż 11. Film w reżyserii Todda Philipsa walczy o statuetki dla najlepszego filmu, aktora, za reżyserię, scenariusz, muzykę, charakteryzację i fryzury, kostiumy, zdjęcia, dźwięk, montaż dźwięku i montaż.

Więcej o: