Tomasz Kot w "The Perfect Enemy" - jest pierwsze zdjęcie

Tomasz Kot zagrał główną rolę w thrillerze psychologicznym "The Perfect Enemy", który wyreżyserował Hiszpan Kike Maillo. To ekranizacja bestsellerowej powieści Amelie Nothomb. Jest pierwsze zdjęcie z produkcji.

O produkcji napisał serwis Variety, a materiałem ze zdjęciem pochwalił się sam aktor. Tomasz Kot zamieścił fragment tekstu na swoim Instagramie:

 

Tomasz Kot jedynym Polakiem w obsadzie "The Perfect Enemy"

Obok Kota w "The Perfect Enemy" zagrała też Athena Strates - aktorka urodzona w RPA, która ma na koncie role m.in. w "Kłamstwie doskonałym" i "Geniuszu". Wcielili się w postaci, które Amelie Nothomb opisała w powieści "The Enemy’s Cosmetique". To kolejny zagraniczny projekt Kota po tym, jak w zeszłym roku "Zimna wojna" z jego udziałem była nominowana do trzech Oscarów. Został także zaangażowany do roli Tesli w biografii wynalazcy. 

Zobacz wideo

Kot kilka dni temu pokazał też fotografię ekipy z Paryża, ogłaszając koniec zdjęć:

 

Film Maillo to thriller opowiadający historię architekta Jeremy'ego Angusta (w tej roli Tomasz Kot), który poznaje gadatliwą Texel Textor (Athena Strates) na paryskim lotnisku. Jeremy z jej powodu spóźnia się na samolot. I chociaż spotkanie wydaje się przypadkowe, szybko okazuje się, że to coś więcej. 

Premiera produkcji jest planowana na jesień przyszłego roku - tak, by można go było pokazać na przyszłorocznych festiwalach filmowych. 

Więcej o: