Już w marcu zobaczymy nowy film Jana Komasy. "Sala samobójców. Hejter" to kontynuacja wielkiego hitu

Jan Komasa ma już na koncie nominację do Oscara za "Boże Ciało". Czy wygra dowiemy się na początku lutego, a już w marcu w kinach zawita jego kolejna produkcja pt. "Sala samobójców. Hejter". Po dziewięciu latach od premiery filmu z Jakubem Gierszałem w roli głównej, Komasa postanowił wrócić do koncepcji stojącej za sukcesem "Sali samobójców" i stworzył kolejny projekt w tym duchu.
Zobacz wideo

Film "Sala samobójców. Hejter" jest kontynuacją głośnej "Sali samobójców" z 2011 roku. Już ta pierwsza produkcja cieszyła się dużym uznaniem i krytyków i widzów. Jan Komasa tak doskonale wybrał odtwórcę roli głównej, że po premierze filmu kariera Jakuba Gierszała nabrała niezwykłego tempa. Nie wątpimy, że podobnie będzie z Bartoszem Bielenią po udziale w nominowanym do Oscara "Bożym Ciele".

 "Sala samobójców. Hejter" wiosną w kinach

Scenariusz do nowej "Sali samobójców" napisał ten sam scenarzysta, co do "Bożego Ciała". Nominowany do Paszportu Polityki Mateusz Pacewicz stworzył połączenie cyber-thrillera i współczesnej wersji "Romea i Julii". Historia ma skupić się na miłości i nienawiści. Jan Komasa i scenarzysta Mateusz Pacewicz pokażą nam, jak w człowieku rodzą się frustracja i agresja, kiedy wbrew zapewnieniom o tym, że żyje w pozornie otwartym świecie, gdzie każdy ma równe szanse, widzi pomiędzy sobą a innymi, bardziej wpływowymi, finansową przepaść i czuje, że jest  przez to gorzej traktowany. Dystrybutor zapewnia, że ta historia może stać się "porażająco aktualnym manifestem młodego pokolenia". Czy ma rację, przekonamy się w marcu - wtedy ma odbyć się premiera.

Sala samobójców. Hejter - film Jana Komasy ze scenariuszem Mateusza Pacewicza to jedna z najbardziej wyczekiwanych polskich premier 2020 rokuSala samobójców. Hejter - film Jana Komasy ze scenariuszem Mateusza Pacewicza to jedna z najbardziej wyczekiwanych polskich premier 2020 roku Fot. Jarosław Sosiński / mat. prasowe

"Sala samobójców. Hejter". Fabuła, obsada

Tomek (Maciej Musiałowski), student prawa Uniwersytetu Warszawskiego, zostaje wydalony z uczelni. Postanawia ukrywać ten fakt przed światem i nadal pobierać pomoc finansową od państwa Krasuckich (Danuta Stenka, Jacek Koman) – rodziców Gabi (Vanessa Aleksander), przyjaciółki z czasów dzieciństwa, w której skrycie się podkochuje. Kiedy chłopak traci zaufanie i życzliwość swoich dobroczyńców, załamany odrzuceniem, oddzielony od Gabi, podejmuje pracę w agencji buzzmarketingowej. Wraz z nowym zajęciem zyskuje dostęp do najnowszych technologii i tajemnic stołecznej elity. W głowie Tomka zaczyna rodzić się demoniczny plan. Droga do jego realizacji wiedzie przez wirtualny świat wciągającej gry komputerowej.

W filmie obok grającego główną rolę Macieja Musiałowskiego zobaczymy m.in. Vanessę Aleksander, Danutę Stenkę, Agatę Kuleszę, Macieja Stuhra, Julię Wieniawę i Jacka Komana.

Jan Komasa od lat odnosi liczne sukcesy. Pomijając już ostatnią nominację do Oscara, młody reżyser ma na koncie m.in. Srebrne Lwy za pierwszą "Salę Samobójców", cztery Orły dla "Miasta’44" czy Orzeł dla najlepszego filmu dokumentalnego za "Powstanie Warszawskie".

Więcej o: