Niemieckie wydanie "Wiedźmina" z Żebrowskim ma absurdalną okładkę. Nieudolnie kopiuje grafikę z gry

"Wiedźmin" z Michałem Żebrowskim został wydany na niemieckim rynku w formie Bule-Ray. Na okładce jednak nie zobaczymy aktora, a rysunek, który nawiązuje do słynnych już gier studia CD Projekt RED. Artysta zdecydowanie się nie popisał. Geralt na niej "nie przypomina zupełnie nikogo".
Zobacz wideo

"Wiedźmin" od Netfliksa odniósł potężny sukces po swojej grudniowej premierze - właśnie okazało się, że premiera pierwszego sezonu była rekordem platformy. W związku z popularnością serialu z Henrym Cavillem wzrosła także znacząco sprzedaż książek Andrzeja Sapkowskiego, jak i gier od studia CD Projekt RED. Pojawiło się także zainteresowanie polską ekranizacją w produkcji TVP. Film został wydany w formie płyty Blue-Ray, a jeden z takich egzemplarzy można było nabyć na Allegro (niestety oferta już zniknęła). Widok okładki filmu zostanie z wami na długo.

Czytaj też: Netflix ogłasza historyczny sukces "Wiedźmina". Informację podano w komunikacie do udziałowców

Koszmarna grafika niemieckiego wydania "Wiedźmina"

Płyta z filmem "Der Hexer" czyli polskim "Wiedźminem", w którym tak pamiętnie zagrał Michał Żebrowski, jbyła dostępna na Allegro. Szczęśliwy nabywca musi zapłacić 54,99 zł (a dokładnie 62,98 zł z dostawą), by cieszyć się niemieckim tłumaczeniem filmu wyprodukowanego przez TVP. Będzie też mógł cieszyć oczy grafiką, którą wydawca zdecydował umieścić się na okładce.

Niemiecka okładka 'Wiedźmina'Niemiecka okładka 'Wiedźmina' fot. Allegro / oferta zamknięta

Ktoś uznał, że kupców bardziej będzie przyciągać obrazek przypominający okładkę super-popularnej gry polskiego studia CD Projekt RED niż zdjęcie młodego Michała Żebrowskiego.

Czytaj też: Michał Żebrowski na zdjęciu bez koszulki ze starym plakatem "Wiedźmina". Fani: Geralt jest tylko jeden

Materiały promocyjneMateriały promocyjne Wiedźmin 3. Dziki Gon / CD Projekt RED

Z oczywistych względów nie można było wykorzystać oryginału, więc bezimienny artysta stworzył swoją wersję. Zdaje się, że dopiero zaczyna przygodę ze sztuką, bo twarz Geralta jest nieco nieforemna:

Niemiecka okładka 'Wiedźmina'Niemiecka okładka 'Wiedźmina' fot. Allegro

Wszelkie wątpliwości co do natury wydawnictwa rozwiewa jednak tył okładki, na którym umieszczono jednak kadry z filmu. Znalazł się tam nawet nasz słynny złoty smok:

Niemiecka okładka 'Wiedźmina'Niemiecka okładka 'Wiedźmina' fot. Allegro

Nie od dziś wiadomo, że reklama jest dźwignią handlu. Decyzja, by wybrać kiepski plagiat, zamiast zdjęcia młodego Michała Żebrowskiego (który jako jedyny aktor zagrał Geralta aż dwa razy, dubbingował też polską ścieżkę dźwiękową do serialu Netfliksa) wydaje się nam bardzo niezrozumiała. Z powodu jakości okładki możemy jedynie wnioskować, że taka reklama raczej nie zadziała. 

Czytaj też:"Wiedźmin". Tak o filmie z Michałem Żebrowskim mówiły media w 2001 roku. Sapkowski: "Fabryka snów" snem jeno pozostaje

<<Reklama>> Saga o Wiedźminie dostępna jest w formie e-booków w Publio.pl >>

Więcej o: