Dawid Ogrodnik pokazuje "zamrożony" nos. Tak polska ekipa pracuje w Alpach

Dawid Ogrodnik pochwalił się zdjęciami z filmu "Broad Peak". Wygląda jakby miał zamrożony nos! Nic dziwnego, aktor pracuje w wysokich górach. Film przedstawia historię dwóch wypraw zimowych Macieja Berbeki na Broad Peak. Ich tragiczny finał poruszył miliony osób na całym świecie.
Zobacz wideo

Dawid Ogrodnik w filmie "Broad Peak" wciela się w Adama Bieleckiego. Aktor pochwalił się na instagramie zdjęciami z planu zdjęciowego - twarz ma oklejoną plastrami na odmrożenia. Nic dziwnego, że te pokryły się lodem - ekipa filmowa pracuje właśnie w mroźnych Alpach. 

Zamrożony nos Dawida Ogrodnika

Polska ekipa filmowa ponownie pracuje  w Alpach. Realizuje tam zdjęcia do filmu pt. "Broad Peak" o legendarnym himalaiście Macieju Berbece. Do tej pory zdjęcia górskie odbywały się m.in. na wysokości bazy pod K2 w Karakorum (ponad 5.000 m n.p.m.) oraz pod masywem Mont Blanc. Aktualnie ekipa gości w schronisku Rifugio Torino w Courmayeur, gdzie realizuje ostatnią transzę górskich zdjęć do tej wysokobudżetowej produkcji. Jakie warunki tam panują, widać choćby na poniższym nagraniu Dawida Ogrodnika:

 

Mamy nadzieję, że te plastry naprawdę są tylko elementem charakteryzacji:

 

Reżyser filmu o pracy w ALpach powiedział:

Plan zdjęciowy w Alpach to dla nas wielkie wyzwanie. Nagrywanie przy zmieniających się warunkach pogodowych powoduje niemałe rozterki logistyczne, jednak wszyscy mamy świadomość jak wielkie dzieło kreujemy i jakich ono wymaga poświęceń.

"Broad Peak" w reżyserii Leszka Dawida, to pierwszy polski film fabularny o himalaizmie. Przedstawia jedną z najbardziej poruszających na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat historię dwóch wypraw zimowych (1988, 2013) Macieja Berbeki na Broad Peak, których finał poruszył miliony osób na całym świecie. Polacy w 2013 jako pierwsi zdobyli ten ośmiotysięcznik zimą. Sukces został okupiony wysoką ceną - Maciej Berbeka i Tomasz Kowalski nie zdołali powrócić do bazy. Film opowiada o pięknej, ale i niszczycielskiej pasji oraz niesamowitej determinacji, która pcha człowieka ku niebezpiecznej krawędzi. To również wzruszająca historia wielkiej miłości, jaka łączyła Maćka i Ewę Berbeków.

W aktualnych zdjęciach bierze udział ponad 70 osób, w tym gwiazdy polskiego kina m.in. Ireneusz Czop (Maciej Berbeka), Dawid Ogrodnik (Adam Bielecki), Piotr Głowacki (Aleksander Lwow). Nad bezpieczeństwem planu i ekipy czuwają ratownicy górscy i medyczni, przewodnicy, alpiniści i himalaiści. Polska premiera filmu planowana jest na 8 stycznia 2021 r.

Więcej o: