Oscary 2020. Kto wręczy statuetki podczas gali? Poznaliśmy pierwsze nazwiska

Oscary 2020 nie będą miały prowadzącego, ale to nie znaczy, że na scenie zabraknie gwiazd. Akademia ogłosiła pierwsze nazwiska prezenterów, którzy 9 lutego odczytają nazwiska zwycięzców i wręczą im statuetki.

Już drugi raz z rzędu ceremonia wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej nie będzie miała gospodarza, ale znane osoby wejdą na scenę, żeby wręczyć nagrody najlepszym twórcom filmowym. Pierwsze podane nazwiska to nie jest wielkie zaskoczenie - zgodnie z wieloletnią tradycją, statuetki aktorom będą przekazywać ubiegłoroczni zwycięzcy.

Oscary 2020. Kto wręczy statuetki?

O tym, którzy aktorzy dostaną Oscary 2020 za role pierwszo- i drugoplanowe, dowiemy się, gdy ich nazwiska odczytają Olivia Colman, Rami Malek, Regina King i Mahershala Ali. 

Olivia Colman została nagrodzona w zeszłym roku za role w "Faworycie" Jorgosa Lantimosa, gdzie zagrała królową Annę. Rami Malek w filmie "Bohemian Rhapsody" wcielił się w lidera zespołu Queen.

Za drugoplanową rolę w 2019 roku wyróżniona została Regina King, która zagrała w dramacie "Gdyby ulica Beale umiała mówić", a Mahershala Ali dostał Oscara za "Green Book", który wygrał również m.in. w kategorii "najlepszy film".

Oscary 2020. Nominacje aktorskie

Kto ma w tym roku szansę na podobny sukces? Faworytami są laureaci Złotych Globów i SAG Awards: Renee Zellweger ("Judy"), Joaquin Phoenix ("Joker"), Laura Dern ("Historia małżeńska") i Brad Pitt ("Pewnego razu w... Hollywood"). Być może jednak będziemy świadkami niespodzianki?

Nominowani to:

Aktorka 

Cinthia Errivo - "Harriet"

Scarlett Johansson - "Historia małżeńska"

Saoirse Ronan - "Małe kobietki"

Charlize Theron - "Gorący temat"

Renee Zellweger - "Judy"

Aktor

Antonio Banderas - "Ból i blask"

Leonardo DiCaprio - "Pewnego razu w... Hollywood"

Adam Driver - 'Historia małżeńska"

Joaquin Phoenix - "Joker"

Jonathan Price - "Dwóch papieży"

Aktorka drugoplanowa

Kathy Bates - "Richard Jewell"

Laura Dern - "Historia małżeńska"

Scarlett Johansson - "Jojo Rabbit"

Florence Pugh - "Małe kobietki"

Margot Robbie - "Gorący temat"

Aktor drugoplanowy

Tom Hanks - "Cóż za piękny dzień"

Anthony Hopkins - "Dwóch papieży"

Al Pacino - "Irlandczyk"

Joe Pesci - "Irlandczyk"

Brad Pitt - "Pewnego razu w... Hollywood"

Oscary 2020. "Joker", "1917", "Irlandczyk"? Nominacje do nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej >>

Oscary 2020. Wiele nominacji, nigdy Oscara. Nie tylko Brad Pitt i Glenn Close nie mają szczęścia do Nagrody Akademii Filmowej >>

Więcej o: