"Zenek". TVP pokazało pierwszy zwiastun filmu o Zenonie Martyniuku

Długo trzeba było czekać, ale nareszcie jest! TVP zaprezentowała zwiastun filmu biograficznego o Zenonie Martyniuku. Premiera już w Walentynki.

Zenon Martyniuk pod koniec ubiegłego roku miał na antenie TVP swój benefis, był także gwiazdą Sylwestra Marzeń. A już niedługo widzowie w całej Polsce będą mogli zobaczyć wyprodukowany także przez telewizję publiczną film biograficzny o królu disco polo.

"Zenek". Pierwszy zwiastun filmu

Niespełna miesiąc przed kinową premierą ukazał się zwiastun "Zenka" z Krzysztofem Czeczotem w roli głównej. Oto przedsmak tego, co nas czeka:

Zobacz wideo

Za reżyserię odpowiada Jan Hryniak - wcześniej pracował przy serialach "Sama słodycz" i "Czas honoru", a także przy filmie "Kantor. Nigdy już tu nie powrócę" z Borysem Szycem w roli głównej. Filmowiec prywatnie jest zięciem Krzysztofa Kieślowskiego.

Kto jeszcze wystąpił w "Zenku"?  W roli Danuty Martyniuk, żony Zenona, zobaczymy Klarę Bielawkę, zaś Martyniuka juniora, czyli syna pary Daniela, gra Olaf Marchwicki. I teraz uwaga, teścia Zenona Martyniuka zagra sam Jan Frycz. W roli ojca wokalisty zespołu Akcent zobaczymy Romana Gancarczyka. Matkę Zenka portretuje Agnieszka Suchora. Pojawi się także Piotr Cyrwus w roli niejakiego Skaryszuka. Pojawi się także Limahl!

Krzysztof Czeczot idealnie pasuje do roli lidera zespołu Akcent. Nim jednak ogłoszono, że to jemu przypadła ta rola, długo spekulowano, kto wcieli się w muzyka. Mówiono o Antku Królikowskim, Jacku Braciaku czy Tomaszu Ziętku. Sam Martyniuk wyraził nadzieję, że zagra go Dawid Ogrodnik, który muzyka disco polo zagrał już w filmie "Disco-polo".  Nie zapominajmy też, że sam Zenek Martyniuk ma na koncie rolę w filmie - w tym roku widzowie mogli go oglądać w trzeciej części kultowej komedii "Kogel Mogel".

Zespół Akcent powstał w 1989 roku i stworzył takie przeboje jak "Przez te oczy zielone", "Życie to są chwile" czy "Przekorny los". Ten ostatni utwór wydano w formie singla, który sprzedał się w liczbie ponad 300 tys. egzemplarzy. Tym samym wydawnictwo osiągnęło status potrójnej diamentowej płyty. Akcent tylko w 2018 roku odebrał siedem diamentowych płyt i Super Grand Prix na 23. Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Tanecznej w Ostródzie.

Więcej o: