"Sala samobójców. Hejter". Pierwszy zwiastun najnowszego filmu nominowanego do Oscara Jana Komasy

"Sala samobójców. Hejter" to druga część nagrodzonego Srebrnymi Lwami wielkiego przeboju z 2011 roku. Tym razem Jan Komasa stworzył cyber-thriller - współczesną wersję "Romea i Julii", w której miłość przeradza się w hejt. Film trafi do kin w marcu i jest kolejnym po "Bożym Ciele" efektem współpracy Komasy ze scenarzystą Mateuszem Pacewiczem.
Zobacz wideo

W roli głównej zobaczymy znanego z serialu "Druga szansa" i programu "Ameryka Express" Macieja Musiałowskiego. Partnerować mu będą: Agata Kulesza ("Zimna wojna") znana m.in. z pierwszej "Sali samobójców", a także Maciej Stuhr ("Belfer"), Vanessa Aleksander ("Wojenne dziewczyny"), Julia Wieniawa ("Kobiety mafii"), Danuta Stenka ("Planeta singli"), Jacek Koman ("Prokurator") czy Adam Gradowski ("Belfer 2").

Jan Komasa wywodzi się z artystycznej rodziny. Wszyscy mogliby pracować nad wspólnym filmem >>

"Sala samobójców. Hejter" - fabuła filmu

Tomek (Maciej Musiałowski), student prawa Uniwersytetu Warszawskiego, zostaje przyłapany na plagiacie i wydalony z uczelni. Postanawia jednak ukrywać ten fakt przed światem i nadal pobiera pomoc finansową od państwa Krasuckich (Danuta Stenka, Jacek Koman) - rodziców Gabi (Vanessa Aleksander), przyjaciółki z czasów dzieciństwa. Kiedy oszustwo wychodzi na jaw, skompromitowany chłopak traci zaufanie i życzliwość swoich dobroczyńców.

Przepełniony gniewem i żalem, oddzielony od Gabi, w której skrycie podkochuje się od lat, Tomek planuje zemstę na Krasuckich. Szansa pojawia się, kiedy otrzymuje pracę w agencji reklamowej, a wraz z nią dostęp do najnowszych technologii i tajemnic stołecznej elity. Pod pozorem obowiązków zawodowych Tomek zaczyna inwigilować Krasuckich, aktywnie włączonych w kampanię polityczną kandydata na prezydenta stolicy - Pawła Rudnickiego (Maciej Stuhr). Wkrótce plan internetowego hejtera zaczyna nabierać coraz realniejszych kształtów, a droga do jego realizacji wiedzie przez wirtualny świat popularnej gry komputerowej.

Reakcje ekipy filmu na nominację do Oscara dla "Bożego Ciała". Gratuluje m.in. Szyc: "Ależ duma!!!" >>

Więcej o: