Onet podliczył, po ile nominacji w kategorii najlepszy film międzynarodowy (wcześniej znanej pod nazwą "najlepszy film nieanglojęzyczny") przypadło danym państwo w ciągu ostatniej dekady. Polska wypada w tym zestawieniu najlepiej, bo w latach 2011-2020 nominacje przyznano czterem polskim produkcjom. Są to "W ciemności" Agnieszki Holland, "Ida" i "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego" oraz "Boże Ciało" Jana Komasy". Tym samym polskie filmy wyprzedziły Danię (3 nominacje), a także Francję, Kanadę, Belgię, Węgry, Szwecję czy Rosję (po 2 nominacje).
Zobacz też: Oscary 2020. O czym są filmy, z którymi "Boże Ciało" walczy o statuetkę? >>
Przy tegorocznym rozdaniu nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej "Boże Ciało" stanie w szranki z takimi produkcjami jak "Ból i blask", "Nędznicy", "Kraina miodu" czy z głównym faworytem - południowokoreańskim "Parasite". To będzie trudna walka, ale nie niemożliwa do wygrania. Co prawda film nie został wyróżniony np. nominacją do Złotych Globów, ale zyskał uznanie wielu recenzentów, widzów i jury konkursów na całym świecie. Polska propozycja została doceniona m.in. na festiwalach w Palm Springs i Sztokholmie (za rolę Bartosza Bieleni) oraz nagrodą Label Europa Cinemas dla Jana Komasy na MFF w Wenecji.
20-letni Daniel (Bartosz Bielenia), który w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę, skrycie marzy, żeby zostać księdzem. Po kilku latach odsiadki chłopak zostaje warunkowo zwolniony i skierowany do pracy w zakładzie stolarskim. Zamiast się tam udać, Daniel kieruje się do miejscowego kościoła, gdzie zaprzyjaźnia się z proboszczem. Pod nieobecność duchownego chłopak zaczyna udawać księdza i pełnić posługę kapłańską w miasteczku. Od początku jego metody ewangelizacji budzą kontrowersje wśród mieszkańców, szczególnie w oczach surowej kościelnej Lidii (Aleksandra Konieczna).
Z czasem nauki i charyzma fałszywego księdza zaczynają poruszać ludzi pogrążonych w tragedii, która wstrząsnęła lokalną społecznością kilka miesięcy wcześniej. W miasteczku pojawia się dawny kolega Daniela z poprawczaka (Tomasz Ziętek), a córka kościelnej, Marta (Eliza Rycembel), coraz mocniej zaczyna kwestionować duchowość młodego księdza. Wszystko to sprawia, że chłopakowi grunt zaczyna palić się pod nogami. Rozdarty pomiędzy sacrum i profanum bohater znajduje w swoim życiu nowy, ważny cel. Postanawia go zrealizować, nawet jeśli jego tajemnica miałaby wyjść na jaw...
W filmie wystąpili też m.in. Leszek Lichota, Zdzisław Wardejn, Łukasz Simlat, Barbara Kurzaj czy Tomasz Włosok.