Mick Jagger po blisko 20 latach powraca na ekrany kin. Zagra podejrzanego kolekcjonera sztuki

Mick Jagger to nie tylko wokalista i kompozytor. Artysta ma na swoim koncie także kilka ról filmowych. Po raz ostatni dał popis aktorskich umiejętności w "Grze słów" z 2001 roku. Teraz powraca jako kolekcjoner sztuki, który chce przeciągnąć pewnego krytyka na ciemną stronę mocy.
Zobacz wideo

Film "The Burnt Orange Heresy", w pracach nad którym wziął udział Jagger, miał swoją premierę na ostatnim festiwalu w Wenecji, natomiast w Polsce można było się z nim zapoznać podczas Tofifest Film Festival. W głównych rolach wystąpili: Claes Bang, który ostatnio wcielił się w żądnego krwi hrabiego Drakulę; Elizabeth Debicki, która niedługo pojawi się w filmie "Tenet" Christophera Nolana; Donald Sutherland oraz wspomniany już Mick Jagger. Czego można się spodziewać po legendarnym rockmanie w obliczu pierwszego aktorskiego wyzwania od wielu lat?

Zobacz też: "Maska 2". Jim Carrey chętnie wróci do kultowej roli. Pod jednym warunkiem >>

"The Burnt Orange Heresy". Thriller na trzech aktorów i Micka Jaggera

 

Polski tytuł filmu brzmi "Obraz pożądania" i całkiem nieźle oddaje główną oś scenariusza. Ten jest oparty na książce Charlesa Willeforda "The Burnt Orange Heresy". Akcja toczy się we Włoszech, gdzie James Figueras (Bang) - zabójczo charyzmatyczny krytyk sztuki - wdaje się w romans z uwodzicielską Berenice Hollis (Debicki). Kochankowie wybierają się na wycieczkę do Lake Como i zatrzymują się w posiadłości niesamowicie bogatego kolekcjonera, Josepha Cassidy'ego (Jagger).

Cassidy zdradza gościom, że jest mecenasem Jerome'a Debneya (Sutherland), "J. D. Salingera świata sztuki", który nie rozmawiał o swoich dziełach z nikim od 50 lat. Kolekcjoner ma dla Figuerasa prostą misję: ukraść ze studia Debneya którąś z jego prac za wszelką cenę. Im więcej czasu para zakochanych spędza z Debneyem, tym bardziej jasne staje się, że cel ich misji wcale nie jest oczywisty. James jest jednak potwornie ambitny i zrobi dosłownie wszystko, żeby napędzić swoją karierę...

"The Burnt Orange Heresy" wchodzi do polskich kin 27 marca 2020 roku.

Więcej o: