"Psy 3. W imię zasad". Są świeże wyniki oglądalności. Nadal za niskie, żeby powstała czwarta część serii

Władysław Pasikowski zrobił ostatnio furorę wypowiedziami dotyczącymi "Psów 3". Reżyser stwierdził m.in., że jeśli film obejrzy w kinach mniej niż dwa miliony widzów, nie zrobi już kolejnej odsłony tej serii. Nowe dane wskazują na to, że do takiej liczby jeszcze sporo brakuje.

17 stycznia premierę miała kontynuacja kultowej serii Władysława Pasikowskiego. W weekend otwarcia do kin ruszyło 386 945 osób, co stanowi naprawdę imponujący wynik, patrząc chociażby na to, że na seanse pierwszej części cyklu w 1992 roku wybrało się łącznie 301 tys. tysięcy widzów. Jak wyglądają liczby dla "Psów 3" po drugim weekendzie na ekranach?

Zobacz też: "Psy 3. W imię zasad". Recenzentów nie porwało: "Za zabicie legendy należą się srogie baty" >>

"Psy 3. W imię zasad" obejrzało prawie 800 tys. osób. Wciąż za mało

Portal naEKRANIE.pl podaje, że najnowsze dane mówią o wyniku 792 648 wykupionych biletów. Do spełnienia oczekiwań Władysława Pasikowskiego jest zatem jeszcze długa droga. Jak filmowiec powiedział rozmowie z Wyborcza.pl jeszcze przed premierą, na co najmniej taką oglądalność z nawiązką liczył podczas weekendu otwarcia. Reżyser mówił wtedy, że zgodzi się ze statusem "kultowego" w odniesieniu do swoich filmów, "jeśli w weekend premierowy pójdzie na film milion ludzi".

Z kolei w wywiadzie opublikowanym na Interia.pl już po kinowym debiucie "Psów 3" reżyser zrugał fanów serii:

Niby chcemy, żeby wyniki głosowania były zgodne z naszymi oczekiwaniami, a jednak dupy z domu nie chce się ruszyć, bo pada. Dziękuję czterystu tysiącom widzów za wsparcie, a pozostałym sześciuset mówię: Wstyd, swojego ukochanego filmu nie wesprzeć!

We wspomnianej rozmowie Pasikowski dodał, że jeżeli "Psy 3" zobaczy w kinach mniej niż dwa miliony osób, nie zrobi już następnego filmu z Franzem Maurerem. - Jeśli publiczność zagłosuje, kupując bilety, że oczekuje czwartej części, to ona powstanie - stwierdził reżyser. 

Zobacz też: "Psy 3". Cezary Pazura o swoim bohaterze: "Z zaszczytem prezesuje ogródkom działkowym" >>

"Psy 3. W imię zasad". O czym opowiada film?

W starych rolach serii Pasikowskiego powrócili Bogusław Linda, Cezary Pazura i Artur Żmijewski. Do sfory "Psów" dołączyli: Marcin Dorociński, Sebastian Fabijański, Jan Frycz, Mirosław Baka, Tomasz Schuchardt, Arkadiusz Jakubik i wielu innych. Oprócz Pazury, Lindy i Żmijewskiego będzie jeszcze jeden powrót - pojawi się Edward Linde-Lubaszenko jako Kapitan Stopczyk. Władysław Pasikowski reżyserował na podstawie własnego scenariusza. Czego można się spodziewać po fabule najnowszej odsłony "Psów"?

"Po latach odsiadki Franz Maurer (Linda) wychodzi z więzienia i wkracza w nową Polskę, w której nic nie jest takie, jak zapamiętał. Kto i co czeka na człowieka, który przez ostatnie ćwierć wieku… nie robił nic? Jak odnajdzie się w świecie, w którym dawne zasady i lojalność przestały obowiązywać? Tego dowiemy się, gdy los ponownie połączy Franza i "Nowego" (Pazura). Ich spotkanie zmieni wszystko" - piszą twórcy.

Więcej o: