"Łaknienie" ma przerażający zwiastun. Ciężarna kobieta połyka pinezki i gwoździe

W sieci ukazał się zwiastun do thrillera psychologicznego "Łaknienie". Główna bohaterka, Hunter jest w ciąży i cierpi na rzadkie zaburzenie, które powoduje, że nie może się powstrzymać przed połykaniem niejadalnych przedmiotów. Bardzo niebezpiecznych dla zdrowia.

"Łaknienie" to reżyserski debiut Carlo Mirabella-Davisa, który napisał do filmu także scenariusz. Główną rolę zagrała Haley Bennett, która dostała za nią nagrodę dla najlepszej aktorki na Tribeca Film Festival w ubiegłym roku.

Przerażający zwiastun. Ciężarna kobieta połyka pinezki i gwoździe

Hunter wiedzie pozornie idealne życie. Jest młoda, piękna, ma równie młodego i przystojnego, a także zamożnego męża. Mieszkają we wspaniałym domu, a sielankę dopełnia pierwsza ciąża. Przyszła mama nie musi nawet pracować, wystarczy, że będzie zajmować się domowym ogniskiem. To widać na zewnątrz. Jednak z Hunter dzieje się coś niedobrego.

Od kiedy wie, że jest w ciąży, czuje nieodpartą potrzebę połykania różnych rzeczy, które do połykania absolutnie się nie nadają. Cierpi na picę. Zaczyna od szklanej kulki, ale potem podejmuje coraz większe ryzyko. Kiedy widzi pinezkę - nie może wytrzymać. Podobnie jest z baterią i wieloma innymi przedmiotami. Kobieta stara się ukryć swoją obsesję, ale przyjdzie moment, w którym będzie musiała zmierzyć się z mroczną tajemnicą, która ją doprowadziła do tego stanu. Zwiastun jest przerażający:

Zobacz wideo

Pica najczęściej występuje u niedożywionych dzieci i właśnie kobiet w ciąży. To "zaburzenie psychiczne polegające na spożywaniu substancji niejadalnych". Doprowadzić do niego mogą różne czynniki - biochemiczne (takie jak niedobór soli mineralnych czy wapnia i witamin), a także psychospołeczne, kulturowe i socjoekonomiczne.

Polscy widzowie mieli okazję obejrzeć ten film jeszcze przed oficjalną dystrybucją na Warszawskim Festiwalu Filmowym. W opisie festiwalowym czytamy, że "Łaknienie" to "nieprzewidywalna mieszanka thrillera i satyry, która stawia pytania dotyczące patriarchalnej kontroli kobiecego ciała, tożsamości, poczucia winy i przemocy. Co tak naprawdę skrywają idylliczne fasady?".

Film wśród krytyków na Rotten Tomatoes zebrał wysokie oceny - osiągnął wynik 88 procent.