"Zabójcza broń". Powstanie nowa część serii. Do gry wracają Danny Glover i Mel Gibson

Fala rebootów starych, dobrych filmów porywa kolejnych filmowców. Tym razem dopadła twórców "Zabójczej broni". Jak w wywiadzie z "The Hollywood Reporter" zdradził producent Danny Lin, w planach jest piąta odsłona serii z Melem Gibsonem i Dannym Gloverem.
Zobacz wideo

W latach 1987-1998 powstały cztery części "Zabójczej broni". We wszystkich z nich role główne odegrali Danny Glover i Mel Gibson, a reżyserował Richard Donner. Wygląda na to, że po krążących od dłuższego czasu plotkach i tajemniczych zapowiedziach mamy konkret - Murtaugh i Riggs są gotowi, żeby znowu wkroczyć do akcji.

Zobacz też: Mick Jagger po blisko 20 latach powraca na ekrany kin. Zagra podejrzanego kolekcjonera sztuki >>

"Zabójcza broń 5". Producent: Czekamy jedynie na scenariusz

Jak podaje portal Cinema Blend, w 2018 roku Donner twierdził, że "Zabójcza broń 5" raczej nie ma szans na powstanie przez "problematyczne negocjacje". Wystarczyło kilka miesięcy, żeby zmienił zdanie - najprawdopodobniej głównie dzięki temu, że chęć współpracy wyrazili Danny Glover i Mel Gibson. Po blisko dwóch latach producent Danny Lin oznajmił w rozmowie z "The Hollywood Reporter", że wszyscy są już gotowi:

Staramy się nakręcić ostatnią "Zabójczą broń". Wraca Dick Donner, wraca oryginalna obsada... I to jest po prostu niesamowite. Ta historia jest dla niego bardzo osobista. Mel i Danny są gotowi do pracy, więc czekamy jedynie na scenariusz.

Danny Lin był producentem wykonawczym serialu "Zabójcza broń", który był emitowany na stacji Fox w latach 2016-2019. Jego głównymi bohaterami również byli detektywi Martin Riggs i Roger Murtaugh, ale grali ich znacznie młodsi Clayne Crawford i Damon Wayans. Jak na razie nie wiadomo, kto zajmie się scenariuszem do "Zabójczej broni 5", ale Cinema Blend przypomina, że Shane Black (twórca scenariusza do części pierwszej) napisał swoją wersję wydarzeń jeszcze w 2016 roku.

W pierwszej części bohater grany przez Danny'ego Glovera miał 50 lat i zbliżał się do emerytury, ale już wtedy powtarzał, że "jest na to wszystko za stary". Najpierw razem z Riggsem rozwiązywał zagadkę samobójstwa bogatej dziedziczki, która okazała się szyta bardzo grubymi nićmi. Następnie wplątali się w południowoafrykańską intrygę narkotykowo-dyplomatyczną. W części trzeciej znaleźli się w samym centrum afery wewnątrz policji, a w "Zabójczej broni 4" mierzą się z chińskim gangiem narkotykowym. Co będzie 22 lata później? Liczymy, że dowiemy się tego już niebawem.

Więcej o: