"Top Gun: Maverick". Są zdjęcia z planu, a na nich nowi piloci. Do tego powróci Iceman

Tego lata do kin wejdzie druga część filmu "Top Gun", który przyniósł wielką sławę Tomowi Cruise'owi. Po prawie 35 latach aktor znowu będzie latać, a potowarzyszą mu nowe twarze. Twórcy udostępnili zdjęcia z planu, dzięki którym możemy sie zapoznać z tymi postaciami. Przy okazji reżyser Joseph Kosinski potwierdził, że oprócz Cruise'a do "Top Guna" wróci także Val Kilmer.
Zobacz wideo

O fabule nowego "Top Guna" wciąż wiemy niewiele. W drugiej części Maverick - teraz instruktor lotnictwa - spotka na szkoleniu syna zmarłego w pierwszej części Goose'a (Bradleya "Roostera" Bradshawa, w tej roli Miles Teller). Drugim ważnym wątkiem "Top Gun: Maverick" ma być próba udowodnienia przez postać graną przez Toma Cruise'a, że piloci są niezastąpieni nawet wtedy, gdy dysponujemy nowoczesnymi maszynami. Studio Paramount podzieliło się zdjęciami lotników, w których wcielili się m.in. Monica Barbaro i Glen Powell.

Zobacz też: "Zabójcza broń". Powstanie nowa część serii. Do gry wracają Danny Glover i Mel Gibson >>

"Top Gun: Maverick". Reżyser potwierdza: Będzie Iceman

Na oficjalnym twitterowym profilu "Top Gun" pojawiły się fotografie z planu - trzeba przyznać, że pilotka pod pseudonimem "Phoenix" oraz wszyscy panowie prezentują się naprawdę świetnie (wszystkie zdjęcia obejrzycie w galerii powyżej).

Młodych adeptów lotnictwa oprócz wspomnianych Tellera, Barbaro i Powella zagrają Jay R. Ellis, Danny Ramirez i Lewis Pullman. A co z Icemanem? Cytowany przez portal MovieWeb.com reżyser Joseph Kosinski ("Tron: Dziedzictwo", "Niepamięć"). powiedział, że chciał spojrzeć w nieco większych szczegółach na relację "Mavericka", granego przez Toma Cruise'a, oraz jego głównego rywala, w którego wcielał się Val Kilmer. Reżyser stwierdził:

Rywalizacja i relacja między Icemanem a Maverickiem to jedna z tych rzeczy, które sprawiają, że ten pierwszy film jest tak ikoniczny. To związek, który jest ważny dla serii "Top Gun" i jako fan chciałbym zobaczyć, jak się rozwinął.

Pierwsza część była wielkim hitem, do dzisiaj bardzo popularnym. Piosenka "Take My Breath Away" zespołu Berlin, która znalazła się na ścieżce dźwiękowej "Top Gun", w 1986 roku zdobyła Oscara w kategorii Najlepsza Oryginalna Piosenka Filmowa. "Top Gun: Maverick" ma trafić do kin 26 czerwca 2020 roku.

Więcej o: