Czesław Jaroszyński nie żyje. Aktor znany z kultowego "Janosika" miał 88 lat

Nie żyje Czesław Jaroszyński. Aktor zasłynął z roli harnasia Bardosa w serialu i filmie "Janosik". Zmarł 27 stycznia w Warszawie.

O śmierci Czesława Jaroszyńskiego poinformował na Facebooku serwis Filmpolski.pl:

Czesław Jaroszyński nie żyje. Grał w niezapomnianych serialach

Szeroka publiczność najlepiej zapamiętała Jaroszyńskiego jako harnasia Bardosa, który w "Janosiku" rywalizował z tytułowym bohaterem granym przez Marka Perepeczko o względy pięknej Maryny (Ewa Lemańska). Oprócz tego aktor pojawił się m.in. w "Szaleństwie Majki Skowron" i "Czarnych chmurach". Na koncie Czesława Jaroszyńskiego jest także sporo ról filmowych - pojawił się w takich tytułach jak "Tajemnica puszczy", "Czerwone i białe" czy "Linia".

Jaroszyńskiego można było oglądać przede wszystkim na deskach teatru. Jak przypomina Filmpolski.pl, w latach 1958-63 występował w Teatrze Klasycznym w Warszawie, w latach 1963-67 w Teatrze Powszechnym w Warszawie, w latach 1969-74 i 1983-90 Teatrze Narodowym w Warszawie, w latach 1974-75 w Teatrze Polskim w Poznaniu, a w latach 1977-83 w Teatrze Polskim w Warszawie.

Czesław Jaroszyński zakończył karierę aktorską w 1990 roku. Potem wykładał retorykę na Uniwersytecie Warszawskim, napisał również tomik poetycki. W chwili śmierci miał 88 lat.

Więcej o: