Kurtka Franza Maurera zrobiła furorę na WOŚP. Zlicytowano ją za rekordową kwotę

Zakończyła się aukcja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, na której można było wylicytować oryginalną skórę noszoną przez Franza Maurera w filmie "Psy" w 1992 roku. Zainteresowanie gadżetem przerosło najśmielsze oczekiwania.
Zobacz wideo

Dzięki kurtce słynnego bohatera konto WOŚP zostanie zasilone kwotą 100 600 złotych! Dla porównania – uznawany za najcenniejszy przedmiot tegorocznych aukcji – replika medalu noblowskiego Olgi Tokarczuk – poszła pod młotek za 106 000 złotych. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy potwierdziła, że kurtka przekazana na aukcję przez Bogusława Lindę jest aktualnie piątym najdroższym przedmiotem tegorocznej zbiórki (stan na 30 stycznia).

Zobacz też: Córka Bogusława Lindy zagrała z nim w "Psach 3". Aktor dowiedział się o tym po fakcie >>

"Psy". Kurtka Franza Maurera była wyznacznikiem męskiego stylu

Brązowa skóra z filmu "Psy" stała się wyznacznikiem męskiego stylu w pierwszej połowie lat 90-tych. Kultowa kurtka marki Avirex, z zagranicznymi naszywkami, nieco starta i podkreślająca charakter noszącego ją bohatera, stała się w Polsce odpowiednikiem stroju Toma Cruise’a z "Top Gun" czy Marlona Brando z "Dzikiego" i miała ogromny udział w budowaniu legendy filmu i Franza Maurera. To właśnie w niej Bogusław Linda wypowiadał najsłynniejsze teksty serii, które zapewniły mu ważne miejsce w historii polskiego kina.

Linda powrócił do roli Franza Maurera po 25 latach w filmie "Psy 3. W imię zasad". Fabuła zastaje Maurera tuż po wyjściu z więzienia w nowej Polsce, w której nic nie jest takie, jak zapamiętał. Kto i co czeka na człowieka, który przez ostatnie ćwierć wieku… nie robił nic? Jak odnajdzie się w świecie, w którym dawne zasady i lojalność przestały obowiązywać? Jak piszą twórcy, tego dowiemy się, gdy los ponownie połączy Franza i "Nowego" (Cezary Pazura). Ich spotkanie ma zmienić wszystko.

Produkcja zadebiutowała w kinach 17 stycznia i zgromadziła do tej pory blisko 800 tys. widzów.

Zobacz też: "Psy 3. W imię zasad". Są świeże wyniki oglądalności. Nadal za niskie, żeby powstała czwarta część serii >>

Więcej o: