"Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa" pobiło rekord oglądalności. To pierwszy w tym roku film z milionem widzów

"Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa" to pierwszy film, który w tym roku zobaczyło milion widzów w Polsce. Od piątku 31 stycznia produkcję będą mogli też obejrzeć widzowie w Belgii, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Luksemburgu i Stanach Zjednoczonych. Tydzień wcześniej trafił na ekrany kin w Austrii, Holandii, Islandii, Niemczech, Norwegii i Szwecji.
Zobacz wideo

"Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa" to drugi, po "Underdogu", film Macieja Kawulskiego. Wszedł na ekrany kin 3 stycznia 2019 roku. "Underdoga" z Erykiem Lubosem zobaczyło w kinach niemal milion widzów. "Gangster" tę granicę już przebił.

"Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa". Pierwszy milion w tegorocznym box office

W weekend otwarcia film zobaczyło 258 tysięcy widzów. W drugi weekend "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa" znów był na szczycie box office. Po dwóch tygodniach film obejrzało łącznie 670 tysięcy widzów. Teraz pękł milion. 

-To nieprawda, że polski widz jest mało wymagający. To nieprawda, że kupujemy wszystko, nawet kwadratowe, byle jakie kino, byle przepełnione niczym niepodyktowanym okrucieństwem i agresją. Jesteśmy dziś dojrzałym europejskim widzem z jednego z dwóch krajów na naszym kontynencie, w którym kino rodzime cieszy się większym powodzeniem niż to hollywoodzkie. Ale to nie jest dowód na to, że jesteśmy łatwi w obsłudze, tylko na to, że mamy wielkie filmowe tradycje wspierane przez wybitnych na światową skalę twórców. Tym bardziej się cieszę, że w tak wyjątkowych okolicznościach nasz film wzruszył, zaskoczył i rozbawił już ponad milion widzów - mówi reżyser Maciej Kawulski.

"Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa" nie tylko jest chętnie oglądany, ale zbiera też dużo pozytywnych opinii, zarówno wśród widzów jak i recenzentów. W filmie główną rolę gra Marcin Kowalczyk. Partnerują mu: Tomasz Włosok, Natalia Szroeder, Natalia Siwiec, Józef Pawłowski, Mateusz Nędza, Waldemar Kasta, Piotr Rogucki, Anna Krotoska oraz Jan Frycz, Janusz Chabior i Adam Woronowicz.

Zobacz wideo

"Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa" dosłownie opowiada o tym, co obiecuje tytuł. Kawulski stworzył film na podstawie prawdziwego gangstera, który trząsł polskim światem przestępczym na przełomie lat 80. i 90. 

Na oficjalnej ścieżce dźwiękowej z filmu znalazły się również nowe utwory, powstałe specjalnie na potrzeby produkcji: "Ołów" Muńka Staszczyka, "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa" w wykonaniu Tymka i Kasty oraz "Mitoman" Malika Montany.

<<Reklama>> Książka "Jak zostałem gangsterem" dostępna jest w formie e-booka w Publio.pl >>

Więcej o: