Oscary 2020. Które utwory powalczą o nagrodę dla najlepszej piosenki filmowej? [POSŁUCHAJ]

Galę rozdania Oscarów jak co roku uświetnią występy muzyczne. Tradycyjnie podczas imprezy usłyszymy na żywo wszystkie utwory, które otrzymały nominacje w kategorii najlepsza oryginalna piosenka filmowa. Sprawdźcie, kto tym razem ma szansę wyśpiewać sobie Oscara.
Zobacz wideo

Najważniejsze nagrody przemysłu filmowego zostaną wręczone w nocy z 9 na 10 lutego czasu polskiego. Ceremonię, po raz kolejny pozbawioną prowadzącego, wzbogacą muzyczne popisy. Scenę zaszczyci m.in. Billie Eilish, pięciokrotna zwyciężczyni tegorocznych nagród Grammy. Młoda wokalistka będzie towarzyszyć kandydatom do wyróżnienia za najlepszą oryginalną piosenkę filmową - a oto i oni.

Zobacz też: Oscary 2020. 18-letnia Billie Eilish zaśpiewa podczas gali wręczenia nagród >>

Oscary 2020. Najlepsza oryginalna piosenka filmowa: Elton John i "(I'm Gonna) Love Me Again"

Elton John napisał "(I'm Gonna) Love Me Again" ze swoim wieloletnim przyjacielem, Berniem Taupinem. W filmie "Rocketman" w Taupina wciela się Jamie Bell, natomiast postać Eltona Johna brawurowo odegrał Taron Egerton - otrzymał nawet Złoty Glob w kategorii najlepszy aktor w komedii lub musicalu. Podczas Oscarów Egerton co prawda nie staje w szranki, ale o nagrodę powalczy za to wspomniana piosenka "(I'm Gonna) Love Me Again", w której aktor udzielił się wokalnie. Czy na oscarowej scenie zobaczymy dwóch Eltonów? Po cichu na to liczymy!

 

Oscary 2020. Najlepsza oryginalna piosenka filmowa: Cynthia Erivo i "Stand Up"

Nominowana do nagrody dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej Cynthia Erivo podczas oscarowej gali zaprezentuje się z utworem "Stand Up", który pochodzi z filmu "Harriet". Erivo wcieliła się w nim w Harriet Tubman, abolicjonistkę i jedną z najważniejszych postaci afroamerykańskiej historii. Tubman w XIX w. pomagała niewolnikom przedostawać się do tych stanów, gdzie niewolnictwo zniesiono - działała w ramach podziemnej kolei; była też pierwszą kobietą, która stanęła na czele oddziału bojowego w wojnie secesyjnej. Jej historię w 2019 roku przeniesiono na ekran, co zaowocowało kilkoma nominacjami do Oscarów.

 

Oscary 2020. Najlepsza oryginalna piosenka filmowa: Idina Menzel, Aurora i "Into the Unknown"

Szansę na Oscara mają także twórcy "Krainy lodu 2". Piosenka "Into the Unknown", która w wersji polskiej nosi tytuł "Chcę uwierzyć snom", stanowi w filmie moment, w którym Elsa mierzy się z nieznanymi jej samej pragnieniami. W oryginale śpiewa ją niezastąpiona Idina Menzel, a wspiera ją norweska wokalistka Aurora. 

 

Zobacz też: "Kraina lodu 2" w zawrotnym tempie bije rekordy oglądalności w polskich kinach >>

Oscary 2020. Najlepsza oryginalna piosenka filmowa: Chrissy Metz i "I'm Standing With You"

Chrissy Metz, gwiazda serialu "This Is Us", nie tylko jest świetną aktorką, ale i wokalistką. Śpiewa w zespole Chrissy and the Vapors, a i w "This Is Us" kilkakrotnie miała okazję pokazać swoje umiejętności. Jej gwiazda zalśniła jednak w religijnym filmie "Breakthrough", gdzie zagrała matkę chłopca, który przez nieszczęśliwy wypadek zapadł w śpiączkę. Metz wykonała utwór "I'm Standing With You" autorstwa legendarnej Diane Warren, który poruszył wszystkich widzów. Z pewnością i podczas gali oscarowej uronimy choćby łezkę, słuchając tej piosenki.

 

Oscary 2020. Najlepsza oryginalna piosenka filmowa: Randy Newman i "I Can't Let You Throw Yourself Away"

W 2019 roku pożegnaliśmy się z ukochanymi bohaterami disneyowskiej serii "Toy Story". Każdy z filmów muzyką ilustrował Randy Newman, który jest autorem tak niezapomnianych utworów jak "You've Got a Friend in Me" (pol. "Ty druha we mnie masz"), "Strange Things" (pol. "Cuda zaczęły się dziać) czy "When She Loved Me" (pol. "Kiedy mnie kochała"). W 2011 roku Newman otrzymał Oscara za piosenkę przewodnią do trzeciej części "Toy Story", czyli "We Belong Together". Teraz o wyróżnienie walczy piosenka "I Can't Let You Throw Yourself Away". Warto dodać, że Randy Newman skomponował muzykę do innego oscarowego filmu z minionego roku - to "Historia małżeńska".

 

Zobacz też: Oscary 2020. "Historia małżeńska", "Irlandczyk" i...? Netflix ma aż osiem nominowanych filmów >>

Listę wszystkich twórców i tytułów nominowanych do tegorocznych Oscarów można znaleźć tutaj. Jest na niej także polski film "Boże Ciało" wyreżyserowany przez Jana Komasę. Walczy o statuetkę w kategorii film międzynarodowy (od tego roku taką nazwę ma kategoria wcześniej znana jako film nieanglojęzyczny).

Więcej o: