Oscary 2020. Wpadka Akademii. Wszyscy myśleli, że zdradzono, kto dostanie Oscara

Wręczenie Oscarów nastąpi lada chwila, a Amerykańska Akademia Filmowa podgrzewa emocje. Na twitterowym profilu organizacji pojawiła się lista przewidująca zdobywców najważniejszej filmowej nagrody świata. Wyglądało to tak, jakbyśmy przed samą galą poznali oficjalne wyniki głosowania na zwycięzców - lista wyglądała zwodniczo oficjalnie.
Zobacz wideo

Kontakt z widzami i fanami w mediach społecznościowych jest ważną formą utrzymywania dobrych relacji marketingowych i reklamowych. Przed zbliżającą się galą wręczenia Oscarów emocje podgrzewać próbuje także amerykańska Akademia. Podczas przygotowań do jednego z najważniejszych wydarzeń kulturalnych na świecie zaliczyli jednak wpadkę. Wszystko za sprawą narzędzia, za pomocą którego można wytypować swoją listę oscarowych zwycięzców. 

Akademia przewiduje zwycięzców Oscarów - widzowie myśleli, że to wyciek oficjalnej listy laureatów 

Akademia postanowiła przyłączyć się do zabawy na Twitterze i również wytypować zwycięzców tegorocznych nagród. Wyniki tych prognoz na krótko pojawiły się na oficjalnym koncie organizacji, którą obserwuje 3,4 mln użytkowników. Chociaż wpis został opatrzony nagłówkiem "Moje prognozy Oscarów", to lista ta zmyliła niektórych użytkowników.

Typy zwycięzców Oscarów pojawiły się na koncie Akademii.Typy zwycięzców Oscarów pojawiły się na koncie Akademii. fot, Twitter

Wpis wywołał duże zamieszanie w mediach społecznościowych, użytkownicy myśleli, że Akademia wypuściła przypadkowo faktyczną listę zwycięzców Oscara, a nie swoje "przewidywania". Zdjęcie szybko zniknęło z Twittera, jednak internauci uwiecznili je za pomocą screenów. Po chwili Akademia wydała oświadczenie, w którym stwierdziła, że post nie jest jej autorstwa, a zdjęcie opublikowane zostało przez problemy techniczne Twittera. "Swoje typy przedstawimy w niedzielę" - zakończono wpis wyjaśniający wpadkę.

Gala wręczenia Oscarów odbędzie się w najbliższą niedzielę 9 lutego. Najwięcej, bo aż 11 nominacji, w tym roku otrzymał film "Joker". Duże szanse na Oscara w 10 kategoriach mają też takie produkcje jak "1917", "Irlandczyk" oraz "Pewnego razu w Hollywood". W kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny nominowany został polski film "Boże Ciało".

Więcej o: