John Malkovich zagrał w filmie Lecha Majewskiego. O swojej roli mówi: "Miałem szczęście"

Polski reżyser Lech Majewski w swojej najnowszej produkcji,"Dolina Bogów", przeniesie widzów do świata Indian, ale będzie ona dotyczyć tak chwytliwego tematu jakim są pieniądze. W obsadzie znalazły się gwiazdy światowego formatu, a są to m.in. John Malkovich, Josh Hartnett i John Rhys-Davies.
Zobacz wideo

Lech Majewski to twórca uznanych na świecie za dzieła kinematografii filmów takich jak "Młyn i Krzyż", "Angelus", "Ogród rozkoszy ziemskich" czy "Wojaczek". Tym razem reżyser stworzył filmową baśń, do której zdjęcia nakręcił Paweł Tybora ("Onirica") w stanie Utah w USA, a muzykę skomponował laureat Oscara - Jan A.P. Kaczmarek.

"Dolina Bogów". Gwiazdy Hollywood w nowym filmie Lecha Majewskiego

W rolach głównych występują gwiazdy światowego kina: John Malkovich, Josh Hartnett, Berenice Marlohe, John Rhys-Davies i Keir Dullea. Razem przedstawią nam historię o bogach ukrytych w górach, która oparta został na legendzie plemienia Navajo. Sam Lech Majewski zapewnia:

"Dolina Bogów" to baśń dla dorosłych. Jest polsko-amerykańskim filmem opartym na starym podaniu, micie Indian Navajo. Opowiada też o najbogatszym człowieku na świecie. Interesowało mnie co pieniądze mogą kupić, gdzie jest granica ich możliwości. 

W tytułowej Dolinie Bogów poznajemy życie i problemy Indian, a do tego symbolicznego miejsca kierują nas trzy osobne wątki. Tu przybywa pisarz John Ecas (Josh Hartnett), by uporać się z traumą po rozstaniu. Wes Tauros (John Malkovich), najbogatszy człowiek świata, także interesuje się Doliną Bogów, gdzie zamierza wydobywać rudę uranu. Monumentalne, surowe góry Valley of the Gods kontrastują z pałacowym przepychem wnętrz rezydencji Taurosa. Duchowość świata Indian przeciwstawiona jest konsumpcjonizmowi ludzi wielkiego miasta. W pełną symboliki fabułę wkracza kolejna bohaterka – podobnie jak inni poraniona przez życie Karen (Berenice Marlohe).

John Malkovich wypowiedział się o pracy z Majewskim w samych superlatywach:

Miałem szczęście w życiu mogąc pracować z wieloma wielkimi, kreatywnymi reżyserami w Europie i w innych miejscach, i Lech jest jednym z takich ludzi - o bardzo szczególnym spojrzeniu na świat, obdarzonym charakterystyczną wizją i wyobraźnią.

Keir Dullea, znany z roli głównego bohatera legendarnej "2001: Odysei kosmicznej", dodał:

Bez cienia wątpliwości Lech jest najciekawszym reżyserem filmowym od czasów Stanleya Kubricka.

Zdjęcia do filmu powstawały nie tylko w Valley of the Gods w stanie Utah w Stanach Zjednoczonych, ale i we Wrocławiu oraz zamkach i pałacach południowej Polski. Kostiumy do filmu stworzyła Ewa Kochańska. Reżyser zaprosił do współpracy także znaną projektantkę Evę Minge oraz polskie marki - Pako Lorente i Kazar. "Dolina Bogów" trafi do kin już 27 marca 2020 roku. 

Materiały promocyjneMateriały promocyjne DOLINA BOGÓW

Więcej o:
Komentarze (6)
John Malkovich zagrał w filmie Lecha Majewskiego. O swojej roli mówi: "Miałem szczęście"
Zaloguj się
 • ob1canob

  Oceniono 5 razy 5

  Super!

 • kajotgw

  Oceniono 2 razy 2

  "Polski reżyser Lech Majewski w swojej najnowszej produkcji,"Dolina Bogów"(...) będzie też dotyczyć tak chwytliwego tematu jakim sa pieniądze."
  A można poprosić po polsku?

 • serfweerwr

  Oceniono 1 raz 1

  .

  plakat zalatuje lipą i kiczem

  .

 • feurig59

  Oceniono 3 razy 1

  Majewski jest znany z przeintelektualizowanego kiczu, pseudokomplikacji artystowskich, i potwornej nudy. Udało mu się owszem zrobić parę fajnych filmów jak Angelus, Wojaczek, Ewangelia wg Harrego, ale już Młyn i Krzyż, Onirica, Pokój Saren, Metafizyka aż trzeszcza od przeladowania, megalomanii. Ponadto jest znany z nie płacenia i wykorzystywania młodych ludzi w swoich projektach, dla których sam udział w nich ma być spełnieniem. Wielu, którzy z nim pracowało nie chce o nim nawet słyszeć.

 • mere_terre

  0

  Wow!!! Polskie kino - wow!!!

 • mg_0

  0

  Malkovich na żywo jest cudowny - subtelny, elegancki, ma wspaniałą aurę. Nie mogę doczekać się filmu, zapowiada się wspaniale!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX