Zenon Martyniuk widział już "Zenka". "Nic, tylko się cieszyć"

14 lutego do kin wchodzi "Zenek", zapowiadana od dawna produkcja o życiu Zenona Martyniuka, wokalisty grupy Akcent. Główny zainteresowany miał okazję zapoznać się z materiałem i podzielił się swoimi wrażeniami z "Super Expressem".
Zobacz wideo

"Zenek" od samego początku budzi ogromne zainteresowanie. Za reżyserię odpowiada Jan Hryniak - wcześniej pracował przy serialach "Sama słodycz" i "Czas honoru", a także przy filmie "Kantor. Nigdy już tu nie powrócę" z Borysem Szycem w roli głównej. Do roli Zenona Martyniuka zaangażowano dwóch aktorów: Jakuba Zająca, który wcielił się w wokalistę w czasach jego młodości, oraz Krzysztofa Czeczota, choć samemu Martyniukowi marzył się Dawid Ogrodnik. Mimo to zdaje się, że muzyk podchodzi do ostatecznego kształtu swojej biografii całkiem entuzjastycznie.

Zobacz też: Awantura o Martyniuka u Ogórek. Nawet prawa strona oburzona: Wątpię, czy disco polo powinno być istotą misji TVP >>

"Zenek". Zenon Martyniuk: Może nie tylko moi fani pójdą na ten film

W rozmowie z "Super Expressem" Martyniuk powiedział:

Miałem przyjemność obejrzeć cały materiał. Nie jest on do końca jeszcze udźwiękowiony, ale podoba mi się. Pan reżyser Jan Hryniak chciał zachować ten klimat lat 80. i 90. na podstawie mojej osoby i to jest ciekawe.

Gdy zapytano go o wrażenia, stwierdził:

Nic, tylko się cieszyć. Ciekawe, jak go odbiorą moi fani. A może i nie tylko oni pójdą zobaczyć ten film.

Zespół Akcent powstał w 1989 roku i stworzył takie przeboje jak "Przez te oczy zielone", "Życie to są chwile" czy "Przekorny los". Ten ostatni utwór wydano w formie singla i to wydawnictwo osiągnęło status potrójnej diamentowej płyty, co w praktyce oznacza, że sprzedano ponad 300 tys. egzemplarzy. Zespół Akcent tylko w 2018 roku odebrał siedem diamentowych płyt i Super Grand Prix na 23. Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Tanecznej w Ostródzie.

Więcej o: