Oscary 2020. Kiedy i gdzie oglądać transmisję z rozdania nagród Akademii?

Już niedługo poznamy laureatów amerykańskich Nagród Akademii Filmowej. Gdzie i kiedy oglądać transmisję z gali wręczenia Oscarów?

Oscary to jedne z najważniejszych nagród przyznawane co roku przez amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej. Na 92. gali wręczenia Oscarów pojawią się także polscy twórcy nominowani w kategorii dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego za "Boże Ciało".

Gdzie i kiedy oglądać transmisję z wręczenia Oscarów 2020?

Gala wręczenia Oscarów odbędzie się w nocy z niedzieli 9 na 10 lutego. Transmisja na żywo prowadzona będzie na antenie Canal+. Rozpocznie się ona w poniedziałek 30 minut po północy transmisją z czerwonego dywanu. Od 2:00 do około 5:00 rano trwać będzie gala wręczenia nagród. Studio oscarowe w Canal+ poprowadzą dziennikarze Karolina Korwin-Piotrowska i Błażej Hrapkowicz. Niestety w Polsce nie będzie dostępna transmisja online.

Oscary przyznawane są za filmy wyprodukowane i wyświetlane w amerykańskich kinach w poprzedzającym roku kalendarzowym. Nominacje ogłoszone zostały już 13 stycznia. Aktualnie twórcy mogą dostać jedną z nagród przyznawanych w 24 kategoriach: film, scenariusz oryginalny, reżyser, scenariusz adaptowany, aktor, aktorka, aktor drugoplanowy, aktorka drugoplanowa, scenografia, zdjęcia, montaż, dźwięk, efekty specjalne, montaż dźwięku, muzyka, piosenka, kostiumy, charakteryzacja, film nieanglojęzyczny, krótkometrażowy i pełnometrażowy film animowany, krótkometrażowy i pełnometrażowy film dokumentalny oraz choreografia.

Więcej o: