Jan Komasa wraca ze zwiastunem swojego nowego filmu. "Sala samobójców. Hejter" to mroczna opowieść

Jan Komasa wrócił do swojego głośnego filmu z 2011 roku i razem ze scenarzystą "Bożego Ciała" stworzył nową opowieść o tym, jakie zagrożenia czekją w wirtualnym świecie. To współczesna wersja historii "Romea i Julii", w której miłość przeradza się w hejt. Właśnie ukazał się zwiastun filmu.

Miłość od nienawiści dzieli jedno kliknięcie. Jan Komasa razem ze scenarzystą "Bożego Ciała" Mateuszem Pacewiczem przypominają nam, że wcale nie uporaliśmy się z zagrożeniami, jakie niesie ze sobą internet. Tym razem na tapetę wzięli media społecznościowe i pokazali, jak straszną bronią mogą się stać. Nowy zwiastun filmu "Sala samobójców. Hejter" zapowiada mroczny seans.

Czyta też: Jan Komasa o szansach "Bożego Ciała" na Oscara. "Nie zakładałem tej nominacji, przysięgam"

"Sala samobójców. Hejter". Zwiastun nowego filmu Jana Komasy

O czym opowiada film? Tomek (Maciej Musiałowski), student prawa Uniwersytetu Warszawskiego, zostaje przyłapany na plagiacie i wydalony z uczelni. Postanawia jednak ukrywać ten fakt przed światem i nadal pobiera pomoc finansową od państwa Krasuckich (Danuta Stenka, Jacek Koman) - rodziców Gabi (Vanessa Aleksander), przyjaciółki z czasów dzieciństwa. Kiedy oszustwo wychodzi na jaw, skompromitowany chłopak traci zaufanie i życzliwość swoich dobroczyńców.

Zobacz wideo

Przepełniony gniewem i żalem, oddzielony od Gabi, w której skrycie podkochuje się od lat, Tomek planuje zemstę na Krasuckich. Szansa pojawia się, kiedy otrzymuje pracę w agencji reklamowej, a wraz z nią dostęp do najnowszych technologii i tajemnic stołecznej elity. Pod pozorem obowiązków zawodowych Tomek zaczyna inwigilować Krasuckich, aktywnie włączonych w kampanię polityczną kandydata na prezydenta stolicy - Pawła Rudnickiego (Maciej Stuhr). Wkrótce plan internetowego hejtera zaczyna nabierać coraz realniejszych kształtów, a droga do jego realizacji wiedzie przez wirtualny świat popularnej gry komputerowej.

W roli głównej zobaczymy znanego z serialu "Druga szansa" i programu "Ameryka Express" Macieja Musiałowskiego. Partnerować mu będą: Agata Kulesza ("Zimna wojna") znana m.in. z pierwszej "Sali samobójców", a także Maciej Stuhr ("Belfer"), Vanessa Aleksander ("Wojenne dziewczyny"), Julia Wieniawa ("Kobiety mafii"), Danuta Stenka ("Planeta singli"), Jacek Koman ("Prokurator") czy Adam Gradowski ("Belfer 2").

92. gala rozdania Oscarów - kiedy i gdzie oglądać?

Przypominamy, gala rozdania Oscarów odbędzie się w nocy z 9 na 10 lutego o godz. 2 w nocy czasu polskiego. Będzie transmitowana w telewizji w 225 krajach całego świata, w Polsce - wyłącznie na antenie Canal Plus. Na Gazeta.pl będziemy też prowadzić specjalną relację na żywo z Oscarów. Zapraszamy.

Więcej o: