"Inni ludzie". Ruszyły zdjęcia do filmowej adaptacji powieści Doroty Masłowskiej. Wystąpi m.in. Sebastian Fabijański

Rozpoczęły się zdjęcia do filmu "Inni ludzie" w reżyserii Aleksandry Terpińskiej, adaptacji uznanej powieści Doroty Masłowskiej. W główne postaci, Iwonę i Kamila, wcielą się Sonia Bohosiewicz i Sebastian Fabijański.

Sonia Bohosiewicz, Sebastian Fabijański, Jacek Beler, Magdalena Koleśnik, Marek Kalita i Beata Kawka wystąpią w polskiej produkcji Warner Bros. Pictures i Madants. Jak zapowiadają twórcy, "Inni ludzie" na podstawie książki Doroty Masłowskiej to dynamiczna i hipnotyzująca historia o miłości i jej braku. To romans w czasach rozpadu więzi międzyludzkich, dożywotnich kredytów we frankach, diet pudełkowych, taniego wina i ciągłego szumu mediów społecznościowych. 

Zobacz też: "Psy 3. W imię zasad". Bogusław Linda zagrał w rapowym teledysku Sebastiana Fabijańskiego i O.S.T.R. >>

"Inni ludzie". Warszawski romans w rytmie hip-hopu

Akcja rozgrywa się we współczesnej Warszawie, a towarzyszy jej oryginalny rapowy beat. Na pierwszy rzut oka Kamil i Iwona nie mają ze sobą nic wspólnego. Ona jest znudzoną i zdesperowaną żoną, żyjącą w luksusie. On ma 32 lata i wciąż mieszka z matką w bloku, snując wizje kariery hip-hopowca i łapiąc przypadkowe fuchy. Ich relacja pozornie jest bez znaczenia. Jednak to dzięki niej zobaczą w innym świetle swoje życiowe wybory i ludzi wokół.

 

Film jest debiutem pełnometrażowym Aleksandry Terpińskiej. Krótki metraż reżyserki "Najpiękniejsze fajerwerki ever" otrzymał Rail d’Or i Canal+ Award na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes w 2018 roku. Reżyserka opowiada: - Gdy dostałam propozycję wyreżyserowania "Innych ludzi", długo się zastanawiałam, jak podejść do tekstu. Zrozumiałam, że moim zadaniem będzie przetłumaczenie poezji języka na poezję obrazów.

Dorota Masłowska, autorka "Innych ludzi", podkreśla:

Proces powstawania tego filmu jest totalnie żmudny i nieprzewidywalny, ale obserwowanie go i bycie w nim jest dla mnie niesamowitą przygodą już na tym etapie. Cieszę się też bardzo, że mój tekst ekranizuje kobieta, wydobywając z niego zupełnie inne treści i konteksty, niż rozczytują zazwyczaj reżyserzy.

Zobacz też: Oscary 2020. Ile kobiet było nominowanych do Oscara za reżyserię? Wygrała tylko jedna >>

"Inni ludzie". Dorota Masłowska: Ekscytuje mnie, że ten film jest przedsięwzięciem tak dziwnym, po bandzie

Autorem zdjęć do filmu jest Bartosz Bieniek. Za ścieżkę dźwiękową z rapowym flow odpowiada Auer - jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów muzycznych w Polsce, znany m.in. ze współpracy z Pezetem, ale też z solowych występów. Aleksandra Terpińska mówi: - Z Auerem sporo rozmawiamy o tym, jakie emocje powinna nieść muzyka w każdej scenie, co ma wyrażać, co wzmacniać i jak się ma wobec poszczególnych bohaterów. W ten sposób staramy się stworzyć spójną, a równocześnie zróżnicowaną warstwę, która jest jedną z ważniejszych w tym filmie.

Masłowska wspomina z kolei:

Pisząc "Innych ludzi", cały czas widziałam w głowie wielki klip, więc fakt, że ten klip jest teraz w produkcji przyprawia mnie o dreszcze. A z drugiej strony ekscytuje mnie, że film Aleksandry jest przedsięwzięciem tak eksperymentalnym, dziwnym, po bandzie. Do niczego niepodobnym – bo tak jak ten tekst nie jest rapem, tylko rozbuchaną literacką fantazją wokół niego, tak Aleksandra, żeby go zekranizować musiała wymyślić jakąś nową, unikalną formę filmową.

Producentkami filmu są Klaudia Śmieja-Rostworowska i Beata Rzeźniczek, tworzące międzynarodową firmę Madants. Śmieja-Rostworowska pracowała przy "Pod Mocnym Aniołem" Wojciecha Smarzowskiego i "Obywatelu Jonesie" Agnieszki Holland. W 2018 roku firma współprodukowała "High Life" Claire Denis z Robertem Pattinsonem i Juliette Binoche.

Premiera kinowa "Innych ludzi" jest planowana na jesień 2020 roku. 

Więcej o: