Oscary 2020. Kasia Łaska, czyli polska Elsa z "Krainy lodu", zaśpiewa na gali!

Kolejny polski akcent na Oscarach! Do Idiny Menzel i Aurory, które na oscarowej scenie zaprezentują motyw przewodni z filmu "Kraina lodu 2", dołączy 9 wokalistek z różnych krajów. Wszystkie panie śpiewały piosenkę "Into the Unknown" w poszczególnych wersjach językowych. Do tego zacnego grona zaproszono polską Elsę, Kasię Łaskę.

Idina Menzel i Aurora znalazły się w gronie nominowanych do Oscara w kategorii najlepsza oryginalna piosenka filmowa, dlatego zgodnie z tradycją uświetnią galę występem na żywo. Wyjątkowe ogłoszenie o tym, kto wzbogaci ich show, pojawiło się na twitterowym profilu Amerykańskiej Akademii Filmowej:

Głosy Elsy z "Krainy lodu 2" pochodzące z Danii, Niemiec, Japonii, Ameryki Łacińskiej, Norwegii, Polski, Rosji, Hiszpanii i Tajlandii będą towarzyszyć Idinie Menzel i Aurorze na scenie w niezapomnianym wspólnym wykonaniu "Into the Unknown" na gali oscarowej.

Zaraz potem Kasia Łaska opublikowała na Instagramie post, w którym napisała:

Długo musiałam czekać na chwilę, w której będę mogła powiedzieć Wam, że ZAŚPIEWAM NA OSCARACH! Teraz, kiedy to czytacie, jestem już w Los Angeles w wirze przygotowań. Tu, gdzie spełniają się marzenia. Trudno mi to pojąć, bo przecież takie rzeczy zdarzają się tylko w snach! Okazuje się, że nie ma na tym świecie nieosiągalnych, zbyt odległych marzeń, takich ,na które nie zasługujemy! Jeśli tylko ciężko pracuje się na swój sukces, to ktoś w końcu to doceni! (...) Teraz refren utworu Elsy z filmu "Kraina lodu 2" nabiera innego znaczenia, nie uważacie?
 

Zobacz też: Bartosz Bielenia w RMF FM: "Mamie się śniło, że dostałem Oscara". W nietypowej kategorii >>

Oscary 2020. Kasia Łaska zabiera Elsę w niezwykłą podróż do Los Angeles

"Krainę lodu 2" otwiera pytanie, dlaczego Elsa urodziła się obdarzona magiczną mocą. Odpowiedź na to pytanie nie daje jej spokoju i… zagraża całemu królestwu! Bijąc się z myślami o swoim przeznaczeniu, królowa Arendelle, rozbudzona ze snu przez wzywający ją tajemniczy głos (w tej roli norweska wokalistka Aurora), śpiewa piosenkę "Into the Unknown", która w języku polskim nazywa się "Chcę uwierzyć snom" i jest śpiewana przez wspomnianą Kasię Łaskę (dialogi jako Elsa wypowiada Lidia Sadowa). 

 

Elsa wraz z Anną, Kristoffem, Olafem i Svenem wyruszają w niebezpieczną i niezwykłą podróż. Czy ta wyprawa odmieni życie bohaterów? Czego się podczas niej dowiedzą? Jakie przygody przeżyją? W oscarowej Krainie lodu Elsa bała się, że jej moc jest zbyt potężna i może doprowadzić do katastrofy. W drugiej części musi mieć nadzieję, że ta moc będzie wystarczająca, aby przezwyciężyć problemy, które napotka. 

"Kraina lodu 2" okazała się wielkim hitem w Polsce. Tylko w weekend otwarcia obejrzało ją ponad 600 tys. widzów. To jednak nie wszystko - produkcja Disneya w ciągu pierwszych dni wyświetlania ustanowiła rekord wpływów ze sprzedaży biletów - 12,6 miliona zł. Ten imponujący wynik finansowy daje "Krainie" najlepsze otwarcie animacji w historii polskiego box office.

Oscary 2020. Wiele muzycznych atrakcji podczas oscarowej fety

Oprócz Idiny Menzel i Aurory na gali wręczenia Oscarów zaśpiewają pozostali nominowani w kategorii najlepsza oryginalna piosenka filmowa. Będą to: Elton John (i, być może, Taron Egerton) w utworze "(I'm Gonna) Love Me Again" z filmu "Rocketman", Cynthia Erivo i "Stand Up" z filmu "Harriet",  Chrissy Metz i "I'm Standing With You" z filmu "Breakthrough" oraz Randy Newman i "I Can't Let You Throw Yourself Away" z innej animowanej propozycji Disneya - "Toy Story 4".

Czytaj: Oscary 2020. Które utwory powalczą o nagrodę dla najlepszej piosenki filmowej? [POSŁUCHAJ] >>

Na scenie pojawi się także Billie Eilish, pięciokrotna zwyciężczyni tegorocznych nagród Grammy - plotkuje się, że być może zaśpiewa ona premierowo piosenkę do najnowszego filmu z Jamesem Bondem, czyli "No Time to Die".

92. gala rozdania Oscarów - kiedy i gdzie oglądać?

Przypominamy, że gala rozdania Oscarów odbędzie się w nocy z 9 na 10 lutego o godz. 2 w nocy czasu polskiego. Będzie transmitowana w telewizji w 225 krajach całego świata, w Polsce - wyłącznie na antenie Canal Plus. Na Gazeta.pl będziemy prowadzić specjalną relację na żywo z Oscarów. Zapraszamy!

Zobacz wideo
Więcej o: