Oscary 2020. Twórcy "Parasite" z nagrodą za najlepszy scenariusz oryginalny

Oscary 2020. Nagrodę za najlepszy scenariusz oryginalny otrzymali twórcy "Parasite". Podczas tegorocznej, oscarowej gali film jest nominowany łącznie w 6. kategoriach. W jednej z nich rywalizuje z "Bożym Ciałem" w reżyserii Jana Komasy.

Południowokoreańscy twórcy Han Jin-won i Joon-ho Bong odebrali Oscara w kategorii najlepszy scenariusz oryginalny za film "Parasite". Nagrodę wręczali Diane Keaton i Keanu Reeves. 

Czytaj więcej: "Parasite" - co się stanie, kiedy "podludzie" spotkają "panów"? To skok na bungee - bez liny

Oscary 2020. "Parasite" z nagrodą za najlepszy scenariusz oryginalny

O statuetkę w kategorii "najlepszy scenariusz oryginalny" walczyli też: Noah Baumbach ("Historia małżeńska"), Quentin Tarantino ("Pewnego razu... w Hollywood"),, Rian Johnson ("Na noże"), Krysty Wilson-Cairns, Sam Mendes ("1917").

"Parasite" opowiada o losach ubogiej rodziny Kimów mieszkającej w koreańskich slumsach. Dzięki sprytowi postanawiają nająć się do pracy w bogatej rodzinie Parków. Po jakimś czasie sytuacja wymyka się jednak spod kontroli, a wydarzenia przybierają niespodziewany obrót. Film jest nominowany jeszcze w 5. innych kategoriach (najlepszy film, najlepszy reżyser, najlepsza scenografia, najlepszy montaż). W ostatniej z nich (najlepszy film międzynarodowy) rywalizuje z "Bożym Ciałem" Jana Komasy. Wcześniej film "Parasite" zdobył m.in. Złotą Palmę na festiwalu w Cannes. 

Relację na żywo z oscarowej gali możecie śledzić pod TYM adresem.

>>> "Parasite" - polski zwiastun:

Zobacz wideo
Więcej o: