Oscary 2020. "Boże Ciało" przegrało wyścig o statuetkę. "Parasite" najlepszym filmem międzynarodowym

Oscara w kategorii najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy zdobył południowokoreański "Parasite". Oznacza to, że polska produkcja "Boże Ciało" w reżyserii Jana Komasy odpadła z wyścigu o nagrodę w tegorocznym konkursie amerykańskiej Akademii Filmowej.

W kategorii najlepszy film międzynarodowy Oscara zdobył "Parasite" w reżyserii Bong Joon-ho. To w tej kategorii statuetkę mógł zdobyć Jan Komasa za film "Boże Ciało". Oprócz polskiej produkcji, z "Parasite" w tej kategorii rywalizowały filmy "Kraina miodu" (Północna Macedonia), "Nędznicy" (Francja), "Ból i blask" (Hiszpania).

"Boże Ciało" bez Oscara. "Parasite" najlepszym filmem międzynarodowym

"Parasite" podczas tegorocznej ceremonii był nominowany w sześciu kategoriach, wygrał w czterech. Film zdobył nagrodę za najlepszy scenariusz oryginalny, dla najlepszego filmu międzynarodowego, dla najlepszego reżysera i dla najlepszego filmu roku - to pierwszy w historii taki przypadek, nigdy wcześniej żaden film międzynarodowy nie wygrał w głównej kategorii.

"Parasite" opowiada o losach ubogiej rodziny Kimów mieszkającej w koreańskich slumsach. Wykorzystując swój spryt i przebiegłość, postanawiają oni nająć się do pracy w bogatej rodzinie Parków. Po jakimś czasie sytuacja wymyka się jednak spod kontroli, a wydarzenia przybierają niespodziewany obrót. 

Zobacz wideo

Relację na żywo z oscarowej gali możecie śledzić pod TYM adresem.

Więcej o: