Oscary 2020. "Boże Ciało" bez statuetki. Minister Piotr Gliński skomentował wyniki

Film "Boże Ciało" w reżyserii Jana Komasy nie został nagrodzony Oscarem w kategorii "Najlepszy film międzynarodowy". Statuetką nagrodzono południowokoreański obraz "Parasite". Minister kultury Piotr Gliński skomentował wyniki Oscarów 2020.

"Boże Ciało" nie zdobyło Oscara, przegrywając z południowokoreańskim filmem "Parasite". Druga z wymienionych produkcji okazała się wielkim zwycięzcą tegorocznej gali, a jej reżyser Joon-ho Bong wychodził na scenę cztery razy ("Parasite" został nagrodzony w kategoriach "Najlepszy film", "Najlepszy film międzynarodowy", "Najlepszy reżyser" i "Najlepszy scenariusz oryginalny"). Przegrana polskiego filmu z południowokoreańskim konkurentem z pewnością nie jest powodem do wstydu. Podobną opinię wydał minister kultury Piotr Gliński.

>>> Małgorzata Steciak o zaskoczeniach i rozczarowaniach Oscarów 2020

Zobacz wideo

Piotr Gliński o Oscarach 2020. "To wielkie wyróżnienie dla polskiego filmu"

"Rywalizacja o Oscara z filmami wybitnych światowych reżyserów, takich jak Pedro Almodovar i Bong Joon-ho to wielkie wyróżnienie dla polskiego filmu. Samo znalezienie się wśród najlepszych to ogromny prestiż dla jego twórców. Warto odnotować, że trzeci rok z rzędu polski film, wspierany profesjonalnymi działaniami Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, jest obecny podczas ceremonii rozdania Oscarów" - napisał Piotr Gliński na Twitterze.

Przypomnijmy, że oprócz "Bożego Ciała" i filmu "Parasite" w kategorii "Najlepszy film międzynarodowy" nominowano także: "Ból i blask" Pedro Almodovara, "Nędzników", których reżyserem jest Ladj Ly oraz "Krainę miodu" w reżyserii Tamary Kotevskiej i Ljubomira Stefanova.

Więcej o: