Oscary 2020. Polska wokalistka zaśpiewała z Idiną Menzel. Kim jest Katarzyna Łaska?

Polska wokalistka, aktorka musicalowa i dubbingowa Katarzyna Łaska zaśpiewała na gali rozdania Oscarów 2020 przy boku Idiny Mendez oraz ośmiu innych piosenkarek. Kim jest Kasia Łaska?

Katarzyna Łaska zaśpiewała na Oscarach 2020 wraz z Idiną Mendez i ośmioma innymi wokalistkami, wykonując wielojęzyczną wersję utworu "Into the Unknown" z filmu "Kraina Lodu 2". Każda z artystek, którą można było usłyszeć podczas tego występu, użyczyła głosu filmowej Elsie w dubbingowanej wersji "Krainy Lodu" w swoim ojczystym języku. Wraz Idiną Mendez i Katarzyną Łaską wystąpiły wokalistki z Japonii, Tajlandii, Kastylii, Niemiec, Norwegii, Rosji, Hiszpanii oraz Danii. 

 

Filmowej Elsie głosu użyczyło aż 46 artystek z całego kraju. Spośród nich wybrano tylko dziewięć, które miały szansę zaśpiewać na oscarowej gali. Katarzyna Łaska była jedną z nich. Wokalistka relacjonowała swój pobyt w Hollywood na Instagramie, nie kryjąc ekscytacji. 

"Chyba się zaraz popłaczę, wszystkie jesteśmy bardzo wzruszone" - mówiła Katarzyna Łaska w Instastory opublikowanym niedługo po występie.

 

Kim jest Katarzyna Łaska?

Katarzyna Łaska urodziła w 1979 roku w Tomaszowie Mazowieckim. Współpracowała m.in. z Teatrem Muzycznym Roma ("Miss Saigon"), Teatrem Komedia ("Fame" i "Chicago") oraz wrocławskim Teatrem Muzycznym Capitol ("West Side Story"). W latach 2008–2012 współpracowała z byłym członkiem Deep Purple, Jonem Lordem, jako główna wokalistka w "Concerto for Group and Orchestra". W listopadzie 2013 wydała debiutancki singiel, który nosi tytuł "For My Love". Katarzyna Łaska jest piosenkarką, aktorką musicalową, ale też dubbingową. Użyczyła głosu m.in. Elsie z "Krainy Lodu" i Cadence z "My Little Pony".

Więcej o: