"365 dni" z rekordową oglądalnością w premierowy weekend. Najlepsze otwarcie roku

"365 dni" po premierowym weekendzie ma na koncie już prawie 454 tysiące widzów. To najlepsze otwarcie polskiego filmu w 2020 roku. Polacy tłumnie ruszyli do kin, by zobaczyć płomienny romans Laury i Massima. Wkrótce tytuł trafi także do zagrniacznych kin.
Zobacz wideo

"365 dni" to w Polsce jeden z najbardziej kontrowersyjnych filmów ostatnich lat. I to zadziałało - w premierowy weekend produkcja przyciągnęła na seanse prawie 454 tysiące widzów. 14 lutego ta dość pasująca na walentynki pozycja trafi również do kin w Irlandii i Wielkiej Brytanii.

"365 dni" z rekordową oglądalnością

Książki Blanki Lipińskiej to już niezaprzeczalny fenomen w polskiej literaturze, a teraz także i kinematografii, przynajmniej jeśli spojrzymy na liczby. Trylogia z serii "365 dni" sprzedała się już w ponad 500 tys. egzemplarzy, Lipińska dopiero co wygrała Bestsellery Empiku, kilka miesięcy temu zajęła drugie miejsce w rankingu najbardziej poczytnych pisarzy w Polsce, a na Instagramie śledzi ją ponad 300 tys. wiernych fanek i fanów. Do tego dochodzi blisko pół miliona widzów, którzy udali się do kina w premierowy weekend. Jeszcze żadnej produkcji w tym roku nie obejrzało tyle osób - przykładowo film "Psy 3. W imię zasad" w pierwsze dni wyświetlania zobaczyło 386 945 osób.

"365 dni" to film erotyczny w reżyserii Barbary Białowąs i Tomka Mandesa na podstawie poczytnej powieści Blanki Lipińskiej. Choć premierę miał 7 lutego, głośno o nim było przez ostatnich kilka miesięcy. Prowokacyjny zwiastun sprawił, że o możliwość obejrzenia "365 dni" zaczęły dopytywać rzesze widzów z całego świat, między innymi Rosji, Niemiec, Francji, Brazylii czy Australii - donosi dystrybutor Next Film.

Zobacz wideo

O czym opowiada ta historia? Massimo Torricelli to młody i przystojny szef sycylijskiej rodziny mafijnej. Po zamachu, w którym ginie jego ojciec, jest zmuszony przejąć rządy. Laura Biel, dyrektorka sprzedaży w luksusowym hotelu, odnosi sukcesy zawodowe, ale w życiu prywatnym brakuje jej namiętności. Aby podjąć ostatnią próbę ratowania związku, razem z partnerem i przyjaciółmi wylatuje na Sycylię. Laura nie spodziewa się, że na jej drodze stanie Massimo - najniebezpieczniejszy mężczyzna na wyspie, który porwie ją, uwięzi i da 365 dni na… pokochanie go.

W filmie występują między innymi debiutująca na dużym ekranie Anna-Maria Sieklucka, Michele Morrone, Magdalena Lamparska, Natasza Urbańska, Grażyna Szapołowska, Tomasz Stockinger, Bronisław Wrocławski, Otar Saralidze, Przemysław Sadowski oraz Michał Mikołajczak. Autorem zdjęć jest Bartek Cierlica.

<<Reklama>> Książki Blanki Lipińskiej dostępne są w formie e-booków w Publio.pl >>

Więcej o: