Reżyser zdradził, jak Robert Pattinson będzie wyglądał w stroju Batmana [WIDEO]

Reżyser Matt Reeves opublikował w sieci wideo, na którym widać Roberta Pattinsona w stroju Batmana. Film ma pojawić się w kinach w przyszłym roku.

Wyłaniającemu się z "niebytu" Mrocznemu Rycerzowi towarzyszy muzyka skomponowana przez Michael Giacchino.

"The Batman" - Robert Pattinson i jego "zadziwiający" kostium

Aktor przyznał w jednym z wywiadów, że od dawna chciał zagrać superbohatera z Gotham City:

Myślałem o Batmanie już od dawna. Wiem, że to brzmi absurdalnie, ale miałem taki pomysł. Co jakiś czas zaczepiałem Matta [Reevesa - reżysera nowego filmu o Batmanie - red.], ale nie ruszało go to. Ciągle prosiłem go o spotkanie.

W rozmowie z Variety Pattinson opowiadał o tym, że jest fanem filmów wyreżyserowanych przez Tima Burtona ("Batman" z 1989 roku i "Powrót Batmana" z 1992 roku), a także o pierwszych doświadczeniach z kostiumem Batmana:

Ten kostium jest zadziwiający - to coś niezwykle trudnego do ubrania, więc cała ceremonia wchodzenia w niego wygląda dość upokarzająco. Pięć osób próbuje cię w to wbić. Kiedy już się uda, myślisz sobie: Tak, czuję siłę, czuję moc, mimo że ktoś musiał wcisnąć mi do nogawek pośladki.

Robert Pattinson musiał założyć używany kostium, żeby dostać rolę Batmana >>

Ostatnie produkcje z udziałem Pattinsona zebrały bardzo dobre recenzje. Podobał się zarówno "Król" Netfliksa, jak i "The Lighthouse", gdzie aktor partnerował Willemowi Dafoe.

Zobacz wideo

W obsadzie filmu Matta Reevesa są także: Zoe Kravitz (zagra Kobietę-Kot), Colin Farrell (Pingwin), Paul Dano (Człowiek-Zagadka), Jeffrey Wright (James Gordon) oraz Andy Serkis (wcieli się w Alfreda Pennywortha."The Batman" ma pojawić się w kinach w styczniu 2021 roku.

Więcej o: