Hiszpanie kręcą thriller dokumentalny o Janie Pawle II. Premiera także w Polsce

"Wojtyla. La investigación" ("Wojtyła. Śledztwo") to - jak opisuje film reżyser José Maria Zavala - thriller dokumentalny, którego premiera jest zaplanowana tuż przed setną rocznicą urodzin Jana Pawła II.

Film będzie można oglądać w kinach w Hiszpanii, Meksyku, Stanach Zjednoczonych, Brazylii oraz w Polsce od 15 maja tego roku. Trzy dni później przypada rocznica urodzin polskiego papieża.

Film dokumentalny o Janie Pawle II z niepublikowanymi materiałami

Jak zapowiadają twórcy, w dokumencie nie zabraknie sprawy zamachu na Jana Pawła II, którego dokonał Mehmet Ali Agca 13 maja 1981 roku, pojawią się także niepublikowane dotąd materiały dotyczące pontyfikatu Polaka. Nie wiadomo, czy poruszone zostaną wątki tuszowania seksualnych skandali w Kościele.

Zobacz wideo

Tomasz Sekielski zapowiada kolejne filmy o pedofilii w kościele. Ostatni dotyczy pontyfikatu Jana Pawła II >>

Hiszpańscy filmowcy rozmawiali z emerytowanym arcybiskupem Stanisławem Dziwiszem, lekarką Wandą Półtawską - przyjaciółką papieża, która twierdzi, że za jego wstawiennictwem została wyleczona z raka, Sławomirem Oderem, który był postulatorem procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II oraz Angelo Gugelem, kamerdynerem, który trzymał papieża po zamachu z 1981 roku, a także był świadkiem egzorcyzmów z jego udziałem.

Plakat filmu 'Wojtyła. La Ivestigation'Plakat filmu 'Wojtyła. La Ivestigation' mat. prasowe

Zavala to dziennikarz z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem (pisał m.in. dla hiszpańskiego "El Mundo" i brytyjskiego "The Guardian"), autor książek i filmowiec, który ma na koncie dokument "El Misterio del Padre Pío". Ten tytuł był najchętniej oglądanym w historii długometrażowym dokumentem na amerykańskim Międzynarodowym Festiwalu Kina Katolickiego.

Za zdjęcia do filmu o Janie Pawle II odpowiada Miguel Gilaberte, który współpracował m.in. z Pedro Almodovarem i Alejandro Amenábarem.

Więcej o:
Komentarze (23)
Hiszpanie kręcą thriller dokumentalny o Janie Pawle II. Premiera także w Polsce
Zaloguj się
 • kisssmyass

  Oceniono 14 razy 14

  czyli film ma imprimatur watykańskie i błogosławieństwo Dziwisza. Czyli jest 'Śledztwem' w sprawie mafijnej organizacji w czasach pontyfikatu JPII przeprowadzonym przez ludzi wyznaczonych do tego przez tę mafię. I co niby miałbym ten szmelc oglądać? Przecież to na odległość śmierdzi propagandówką dla zaniepokojonych mas, i ma tylko na celu ratowanie własnej skóry poprzez dostarczenie owieczkom i baranom pseudo-argumentów do bronienia watykańskiego koryta.

 • kindofmagic

  Oceniono 10 razy 10

  Największy thriller to świadomość, że ukochany papież Polaków krył pedofilię w kościele, a nie jakiś nieudany zamach

 • amsterdam66

  Oceniono 10 razy 10

  Watykan to kolebka pedofilii za pozwoleniem Janka.

 • Alicja Ilona Bu

  Oceniono 9 razy 9

  Polecam "Sodomę" Martela.......książka dostępna w księgarniach, nie trzeba czekać na film. Tam wszystko wyjaśniono, łącznie z przerażającą rolą Dziwisza przy papieżu w tym czasie.....(za niego się wziąć panowie sekielscy!)

 • byton2

  Oceniono 9 razy 9

  subito pedofito kremówko kajako

 • plastikpiokio

  Oceniono 8 razy 8

  chcą ujawnic wszystko na temat jp ???

 • frank1961

  Oceniono 6 razy 6

  kino katolickie czyli film kręcony na kolanach

 • cxubmsqq1

  Oceniono 3 razy 3

  To napisza/pokaza ile milionow ludzi umarlo w Afryce na AiDS? Bo 'swiety Polak' nie zezwolil na 'szuczna antykoncepcje' (czyli prymitywne kondony, ktore mogly te miliony uratowac)...

  Hmm, w Polsce jest JPII 'swiety', na swiecie zas niekoniecznie.... Ze nie wspomne juz o pedofilii w KK.....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX