"Zenek" lub "Dżentelmeni" w kinie, a może Netflix i komedia romantyczna? Sprawdź, co obejrzeć w weekend

Krzysztof Czeczot i Jakub Zając jako Zenek Martyniuk, gangsterski film Guya Ritchie'ego "Dżentelmeni", a także nowa komedia romantyczna "Do wszystkich chłopców: P.S. Wciąż cię kocham", którą udostępnił Netflix - to polecane przez nas premiery.
Zobacz wideo

Zenek Martyniuk - biografia od TVP

"Zenek" to film Jana Hryniaka, którego głównym bohaterem jest wokalista grupy disco polo Akcent - Zenek Martyniuk. Zespół Akcent powstał w 1989 roku i stworzył takie przeboje jak "Przez te oczy zielone", "Życie to są chwile", "Pragnienie miłości" czy "Przekorny los". 

W głównej roli w produkcji TVP wystąpił Krzysztof Czeczot, a młodego Martyniuka zagrał Jakub Zając. W roli Danuty Martyniuk, żony Zenona, zobaczymy Klarę Bielawkę, zaś Martyniuka juniora, czyli syna pary Daniela, gra Olaf Marchwicki. Teścia Zenka Martyniuka gra z kolei Jan Frycz, a jego ojca Roman Gancarczyk. W matkę gwiazdy disc polo  wciela się Agnieszka Suchora. Pojawi się także Piotr Cyrwus w roli niejakiego Skaryszuka i Limahl.

"Zenek". Kurski chwali, że to pierwszy rzetelny film o disco polo. Recenzje? Miażdżące: "Napuszona papka" >>

Matthew McConaughey i Hugh Grant jako "Dżentelmeni" 

Amerykański baron narkotykowy, ogłasza, że chce wycofać się z biznesu. Brytyjscy bandyci węszą okazję do przejęcia jego biznesu. To zarys fabuły gangsterskiego filmu, który wyreżyserował Guy Ritchie. "Dżentelmeni" to powrót reżysera do tematu gangsterów, który poruszał choćby w "Przekręcie" czy 'Porachunkach".

"Dżentelmeni" mogą pochwalić się świetną obsadą. Na ekranie pojawiają się m.in. Matthew McConaughey, Michelle Dockery, Colin Farell i Hugh Grant.

Guy Ritchie się nie pomylił. Hugh Grant w "Dżentelmenach" pysznie zagrał cwanego krętacza [RECENZJA] >>

Nowa komedia romantyczna - Netflix mówi "Do wszystkich chłopców: P.S. Wciąż cię kocham"

To kontynuacja bardzo dobrze przyjętej przez krytyków i widzów komedii romantycznej "Do wszystkich chłopców, których kochałam" z Laną Condor w roli głównej. Film oparty jest na bestsellerowej powieści romantycznej dla młodzieży. Netflix już zapowiedział trzecią część! 

Więcej o:
Komentarze (3)
"Zenek" lub "Dżentelmeni" w kinie, a może Netflix i komedia romantyczna? Sprawdź, co obejrzeć w weekend
Zaloguj się
  • marcus_210b

    Oceniono 1 raz 1

    Produkcje Kurskiego za te 2 mld dotacji nie wnoszą nic do szeroko rozumianej kultury. Upadek wartości, sprowadzanie sztuki czy muzyki do parteru poprzez promocję podrzędnych twórców. Zmierzamy na południe tylko jeszcze dobrego przyznać się nie chcemy

  • surygatka

    0

    Wybrałam oczywiście ZENKA! ZENEK górą!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX