"Matrix 4". W sieci pojawiło się pierwsze wideo z planu. Widać Neo i Trinity

Prace na planie filmu "Matrix 4" ruszyły pełną parą. Choć nie znamy jeszcze szczegółów fabuły, pewne jest, że na ekranie znowu spotkają się Keanu Reeves i Carrie-Anne Moss w rolach Neo i Trinity. Potwierdza to krótki filmik z planu, który pojawił się 16 lutego na Twitterze.
Zobacz wideo

Użytkownik Marcos Vedovetto podzielił się na swoim profilu kilkunastosekundowym klipem, w którym widzimy ekipę kręcącą scenę jazdy na motocyklu. Kto porusza się pojazdem? To nikt inny niż Keanu Reeves i Carrie-Anne Moss w charakterystycznych czarnych strojach.

Zobacz też: "SpongeBob Film: Na ratunek". Keanu Reeves jako zbitka suchych chwastów w produkcji Nickelodeona >>

"Matrix 4". Keanu Reeves: Scenariusz jest bardzo ambitny. Lubię takie wyzwania

Fabuła filmu wciąż jest owiana ścisłą tajemnicą. Scenariusz do "Matrixa 4" opracowała Lana Wachowski we współpracy z Alexandrem Hemonem i Davidem Mitchellem. Nie wiadomo, czy w pracach weźmie udział Lilly Wachowski. Główna scenarzystka powiedziała jednak, że jej siostra jest współautorką pomysłów, które stanowią podstawę nowego filmu "Matrix". Jeszcze we wrześniu Keanu Reeves podzielił się informacją, że zapoznanie się ze scenariuszem było dla niego nie lada frajdą. Aktor w rozmowie z Entertainment Tonight stwierdził:

Scenariusz jest bardzo ambitny. Od razu zdecydowałem, że muszę wziąć udział w tym projekcie! Bardzo się cieszę, bo musimy podnosić sobie poprzeczkę, aby nie spocząć na laurach. Lubię takie wyzwania.

Oprócz Reevesa i Carrie-Anne Moss w czwartej części "Matriksa" wystąpią m.in. Yahya Abdul-Mateen II, Neil Patrick Harris, Jada Pinkett Smith i Jonathan Groff. Niedawno plotkowano także o angażu Priyanki Chopry-Jonas. Premiera najnowszej odsłony serii jest zaplanowana na 21 maja 2021 roku.

Więcej o: