Bronisław Cieślak nie chciał, żeby Anna Cieślak została aktorką. "No panna, myliłem się"

Najlepiej kojarzony z rolą porucznika Borewicza w kultowym serialu "07 zgłoś się" Bronisław Cieślak prywatnie jest stryjem popularnej aktorki Anny Cieślak. I kiedy usłyszał, że bratanica chce iść w jego ślady, sprzeciwił się temu pomysłowi. Uznał, że to za ciężka dla kobiety praca.
Zobacz wideo

Anna Cieślak popularność zyskała dzięki roli serialu kryminalnym "Glina" Władysława Pasikowskiego, gdzie zagrała m.in. u boku Macieja Stuhra, z którym ponownie spotkała się na planie "Ślubów panieńskich". W wywiadzie z Magdaleną Żakowską dla magazynu "Uroda życia" sama się śmieje, że rola jego żony przypada jej już etatowo, bo w nowym serialu "Szadź" na podstawie kryminału Igora Brejdyganta znowu wcielają się w parę. 

Bronisław Cieślak nie chciał, żeby jego bratanica też została aktorką

Aktorka w 2005 roku wystąpiła po raz pierwszy na dużym ekranie. Zagrała wtedy w filmie Franco de Peny "Your name is Justine", a za swoją rolę otrzymała wiele nagród m.in.: Nagrodę Prezydenta Gdyni za Najlepszy Debiut na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i Nagrodę za główną rolę kobiecą na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Mons. Anna Cieślak zajmuje się także dubbingiem i teatrem. Jej głos mogliśmy słyszeć np. w "Krainie lodu", gdzie użycza głosu księżniczce Annie czy w grze "Wiedźmin 3: Dziki Gon - Krew i wino", gdzie jej głosem mówi Ciri.

Jednak kiedy na samym początku kariery powiedziała swojemu wujkowi, Bronisławowi Cieślakowi (czyli słynnemu porucznikowi Borewiczowi), że też chce zostać aktorką, odwodził ją od tego pomysłu. Cieślak wspomina w wywiadzie dla "Urody życia":

Odradzał mi zawód aktorki jako trudny dla kobiety. Ale kiedy lata później, w 2014 roku, przyszedł do Teatru 6. piętro na "Zagraj to jeszcze raz Sam", wszedł po spektaklu do garderoby i powiedział - 'No, panna, myliłem się, Dajesz radę'.

Anna Cieślak dodaje: "To było dla mnie bardzo ważne, bo uwielbiam mojego stryja, to jeden z najmądrzejszych życiowo ludzi, jakich poznałam". Aktorkę mogliśmy podziwiać też w tak popularnych produkcjach jak "Czas honoru", "Generał Nil", "Ojciec Mateusz", "Komisarz Alex", "Hotel 52" czy "Na Wspólnej".

Sam Bronisław Cieślak oznajmił niedawno, że przechodzi na aktorską emeryturę i nie zamierza już w niczym więcej zagrać.

Więcej o:
Komentarze (21)
Bronisław Cieślak nie chciał, żeby Anna Cieślak została aktorką. "No panna, myliłem się"
Zaloguj się
 • elak2013

  Oceniono 14 razy 12

  Ta dziewczyna jest jeszcze ze starej szkoły aktorskiej. Mam na myśli dykcję i to,że ma dobrze ustawiony głos. Po prostu ją rozumiem. Ma swój styl i inteligencję. Powodzenia!

 • oloros11

  Oceniono 12 razy 10

  jedna z nielicznych które mogę słuchać i oglądać i nie nudzi się przy tym
  jak czasem dowiem się o jej poglądach ze zdziwieniem dociera do mnie , ze są mi bliskie
  mam wiec wszelkie podstawy powiedzieć ze to jedna z moich ulubionych aktorek - artystek

 • avensis77

  Oceniono 7 razy 5

  A mnie żal, że już nie będzie 07 zgłoś się.

 • ryslew2061

  Oceniono 13 razy 5

  Bardzo świetny artykuł - jest stryjo na kilku fotach, a nie ma foty głównej bohaterki wypracowania. I to jest właściwy kierunek, tak trzymać.

 • drdr2

  Oceniono 4 razy 4

  Stryj to nie wuj

 • dar61

  0

  Plotek chyba Wam się myli z kulturą, Redakcjo...

  '...jest stryjem popularnej aktorki...'
  '...powiedziała swojemu wujkowi...'
  '...mojego stryja...'
  Zdecydujta się - to brat ojca czy brat matki Cieślaczanki?

  Owej Cieślakówny nie kojarzę, vegopodobnych wytworów nie śledzę, a w teatrze jej nie widuję.
  A sam Cieslak nawet w parapolicyjnym ostatnim swym cieleniu - sądząc po półminutówkach, na jakie zerknę, przeczekujac reklamy - nadal mocno, baaardzo mocno wybija się swym rzemiosłem ponad swych tam parapolicjantowych (detektywnych?/ adwokackich?) współgraczy, jacy kalają zawód aktora.

 • dyskootantka

  Oceniono 10 razy -2

  Ja jej akurat nie lubię za bardzo, trochę zbyt egzaltowany styl gry. Zbyt przerysowane role. No, ale powodzenia, niech gra to się może poprawi. Młoda jeszcze, życie przed nią.

 • mmagi

  Oceniono 6 razy -4

  aktorka o wiecznie naburmuszonej minie:/

 • st.bareja

  Oceniono 8 razy -4

  a kto to jest "tryj".No bo stryj to albo brat ojca, albo rzeka. Ale "tryj"?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX