Bronisław Cieślak nie chciał, żeby Anna Cieślak została aktorką. "No panna, myliłem się"

Najlepiej kojarzony z rolą porucznika Borewicza w kultowym serialu "07 zgłoś się" Bronisław Cieślak prywatnie jest stryjem popularnej aktorki Anny Cieślak. I kiedy usłyszał, że bratanica chce iść w jego ślady, sprzeciwił się temu pomysłowi. Uznał, że to za ciężka dla kobiety praca.
Zobacz wideo

Anna Cieślak popularność zyskała dzięki roli serialu kryminalnym "Glina" Władysława Pasikowskiego, gdzie zagrała m.in. u boku Macieja Stuhra, z którym ponownie spotkała się na planie "Ślubów panieńskich". W wywiadzie z Magdaleną Żakowską dla magazynu "Uroda życia" sama się śmieje, że rola jego żony przypada jej już etatowo, bo w nowym serialu "Szadź" na podstawie kryminału Igora Brejdyganta znowu wcielają się w parę. 

Bronisław Cieślak nie chciał, żeby jego bratanica też została aktorką

Aktorka w 2005 roku wystąpiła po raz pierwszy na dużym ekranie. Zagrała wtedy w filmie Franco de Peny "Your name is Justine", a za swoją rolę otrzymała wiele nagród m.in.: Nagrodę Prezydenta Gdyni za Najlepszy Debiut na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i Nagrodę za główną rolę kobiecą na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Mons. Anna Cieślak zajmuje się także dubbingiem i teatrem. Jej głos mogliśmy słyszeć np. w "Krainie lodu", gdzie użycza głosu księżniczce Annie czy w grze "Wiedźmin 3: Dziki Gon - Krew i wino", gdzie jej głosem mówi Ciri.

Jednak kiedy na samym początku kariery powiedziała swojemu wujkowi, Bronisławowi Cieślakowi (czyli słynnemu porucznikowi Borewiczowi), że też chce zostać aktorką, odwodził ją od tego pomysłu. Cieślak wspomina w wywiadzie dla "Urody życia":

Odradzał mi zawód aktorki jako trudny dla kobiety. Ale kiedy lata później, w 2014 roku, przyszedł do Teatru 6. piętro na "Zagraj to jeszcze raz Sam", wszedł po spektaklu do garderoby i powiedział - 'No, panna, myliłem się, Dajesz radę'.

Anna Cieślak dodaje: "To było dla mnie bardzo ważne, bo uwielbiam mojego stryja, to jeden z najmądrzejszych życiowo ludzi, jakich poznałam". Aktorkę mogliśmy podziwiać też w tak popularnych produkcjach jak "Czas honoru", "Generał Nil", "Ojciec Mateusz", "Komisarz Alex", "Hotel 52" czy "Na Wspólnej".

Sam Bronisław Cieślak oznajmił niedawno, że przechodzi na aktorską emeryturę i nie zamierza już w niczym więcej zagrać.

Więcej o: