"W lesie dziś nie zaśnie nikt". Jest zwiastun polskiego slashera z Julią Wieniawą

Wiecie, ile osób znika rocznie w polskich lasach? Tej wiosny poznacie krwawe oblicze statystyk. Oto coś dla prawdziwych miłośników horrorów, a w szczególności slasherów. "W lesie dziś nie zaśnie nikt" wejdzie do kin w piątek 13 marca. Zwiastun już jest dostępny w sieci.

Domek w środku lasu, monstrum polujące na grupę odciętych od świata nastolatków - "W lesie dziś nie zaśnie nikt" to nowy film twórców kontrowersyjnego "Placu zabaw" i szalonego "Ataku paniki". To także produkcja, jakiej jeszcze na naszym rynku nie było, a to dlatego, że reżyser zdecydował się nakręcić slasher zanurzony w estetyce amerykańskiego horroru lat 80. Makabra, groteska, seks, a w tle społeczny komentarz. Takiej zabawy gatunkiem w Polsce jeszcze nie było.

Jest zwiastun polskiego slashera z Julią Wieniawą

Dwaj bracia natrafiają w lesie na tajemnicze znalezisko, które okaże się makabryczne w skutkach... Lata później krwawe konsekwencje odkrycia poniesie grupa bogu ducha winnej młodzieży, która spędza wakacje w leśnej głuszy.

 

W rolach młodzieży walczącej o życie: Julia Wieniawa, Wiktoria Gąsiewska, Stanisław Cywka, Sebastian Dela i Michał Lupa. W pozostałych rolach Gabriela Muskała, Piotr Cyrwus, Olaf Lubaszenko, Mirosław Zbrojewicz, Wojciech Mecwaldowski oraz Michał Zbroja. 

Akcja filmu rozpoczyna się dość niewinnie - grupa nastolatków uzależnionych od technologii trafia na obóz offline. Wspólna wędrówka po lasach bez dostępu do smartfonów nie zakończy się jednak tak, jak zaplanowali to organizatorzy. Uczestnicy będą musieli walczyć o życie z czymś, czego nie widzieli nawet w najciemniejszych zakamarkach internetu. W obliczu czyhającego w lesie śmiertelnego niebezpieczeństwa odkryją, czym jest prawdziwa przyjaźń, miłość i poświęcenie. Czy wyjdą z tego cało, czy w krwistych kawałeczkach?

Więcej o: