Doda zaprasza na casting do "Dziewczyn z Dubaju". "Przyjdźcie na obcasach, ubrane seksi"

Doda razem z reżyserką Marią Sadowską szykują film "Dziewczyny z Dubaju". Castingi powoli się kończą, ale piosenkarka daje jeszcze szansę wszystkim zainteresowanym (nie tylko) aktorkom, organizując dzień otwarty.

Producenci poszukują kobiet do 35. roku życia, które muszą pojawić się na castingu w szpilkach i seksownym stroju. Jak zaznacza Doda na swoim Instastories, liczą się także humor, dystans oraz uśmiech. 

 

Doda producentką. "Dziewczyny z Dubaju" zainspirował głośny reportaż

Scenariusz "dziewczyn z Dubaju" powstał na podstawie głośnego reportażu Piotra Krysiaka z 2018 roku, opowiadającego o Polkach, które pracowały jako luksusowe prostytutki u arabskich szejków. Reżyserka Maria Sadowska w rozmowie z "Wprost" zapowiedziała, że nie zamierza potępiać z góry bohaterek:

Autor ostro skrytykował dziewczyny. Mam inną ocenę tych zdarzeń. Chcę uniknąć oceniającego spojrzenia. Nie chcę patrzeć na nie z góry. Próbuję zrozumieć ich motywacje (...) Wszystkie dziewczyny wiedziały, na co się piszą. Wiele z nich traktowało tę możliwość jako pewien rodzaj wyzwolenia. To nie były tylko prostytutki, ale też znane modelki, piosenkarki, hostessy, stewardessy. Książę Santo był pięknym, cudownie zbudowanym, szarmanckim i uroczym mężczyzną. Ale jak to mówią "Miłe złego początki…"

Podkreśliła jednocześnie, że nie ma zamiaru gloryfikować prostytucji.

Maria Sadowska nakręci film o polskich prostytutkach na Bliskim Wschodzie: "Wiedziały, na co się piszą" >>

Producentami filmu o "Dziewczynach z Dubaju" są Doda i jej mąż Emil Stępień, pomysłodawcą i współautorem scenariusza został Mitja Okorn. Rabczewska była już wcześniej producentką wyreżyserowanego przez Władysława Pasikowskiego filmu "Pitbull. Ostatni pies", w którym także zagrała

<<Reklama>> Książka "Dziewczyny w Dubaju" dostępna jest w formie e-booka w Publio.pl >>

Więcej o: