Molesta Ewenement i "Skandal". Jest zwiastun dokumentu o kultowym polskim składzie hip-hopowym

"Skandal. Ewenement Molesty" Bartosza Paducha ma być filmem dokumentalnym o chłopakach, którzy "nie wiedzą jeszcze, że ich muzyka odmieni polską scenę hip-hopową a oni sami staną się głosem młodego pokolenia". Autorzy sprawdzają również, jak teraz członkowie kultowej grupy dają sobie radę na rynku muzycznym i w życiu.
Zobacz wideo Skandal. Ewenement Molesty

Twórcy tak piszą o filmie "Skandal. Ewenement Molesty":

Kilku chłopaków zafascynowanych MTV i rapem zza wielkiej wody zakłada skład Mistic Molesta, jako wyraz młodzieńczego buntu przeciwko szarej rzeczywistości. Wtedy nie wiedzą jeszcze, że ich muzyka odmieni polską scenę hip-hopową a oni sami staną się głosem młodego pokolenia. Póki co plan jest prosty: składać rymy, robić bity i… dobrze się bawić.

"Skandal" to tytuł ich pierwszej płyty. Co dziś robią członkowie grupy Molesta Ewenement?

Skład powstał w 1995 roku w Warszawie, początkowo tworzyli go Piotr "Vienio" Więcławski i Paweł "Włodi" Włodkowski, niebawem dołączył do nich Marek "Kaczy" Andrasik. Na ich pierwszą płytę - "Skandal" - nie trzeba było długo czekać. Chuligański rap w ich wykonaniu trafił na półki sklepowe i od razu stał się hitem! Molesty słuchali wszyscy, a ich teksty stały się dla młodych ludzi kodeksem wartości, wzorcami postępowania.

Reżyser i scenarzysta w jednej osobie oraz jego ekipa sprawdzają także, co stało się, gdy członkowie Molesty dorośli, a ich drogi się rozeszły. Andrasik odszedł po 1998 roku, a skład grupy w ciągu lat się zmieniał. W 2016 roku "Vienio" ogłosił, że prace nad nową płytą zostały przerwane, a Molesta przestaje istnieć. Ostatnim singlem grupy był utwór "Teraz" opublikowany w 2015 roku Zresztą już w 2015 Pelson, który wtedy razem z Włodim i Vieniem tworzył Molestę, mówił:

Póki co, płyta Molesty nie wyjdzie. Siedzieliśmy trochę w studio, nagraliśmy kilka kawałków i te kawałki były słabe. Odłożyliśmy to, po prostu. Wychodzimy z założenia, że jeśli mamy wydawać kawałki, które nam się do końca nie podobają, to ich nie róbmy - z szacunku dla samych siebie.

Film "Skandal. Ewenement Molesty" będzie miał swoją światową premierę w czasie festiwalu 17. Millennium Docs Against Gravity.

Więcej o: