"Zenek" pójdzie w ślady "Smoleńska"? Biografia Zenona Martyniuka jest na liście najgorszych filmów roku IMDb

"Zenek" Jana Hryniaka zadebiutował w kinach 14 lutego, przyciągając do kin w weekend otwarcia ponad 240 tysięcy widzów, chociaż większość recenzji nie była pozytywna. Okazuje się, że także użytkownicy największej na świecie internetowej bazy danych na temat filmów kiepsko oceniają biografię gwiazdy disco polo.
Zobacz wideo

W tym momencie na liście najgorszych filmów pełnometrażowych, które miały premierę w 2020 roku, "Zenek" zajmuje drugą pozycję (z notą 1,5). Polską produkcję wyprzedza jedynie turecka komedia "Laz Kit" (1,1). W rankingu, który IMDb publikuje, biorąc pod uwagę oceny użytkowników serwisu, sklasyfikowano ponad 6,4 tysiąca filmów, chociaż mamy dopiero luty.

Lista IMDbLista IMDb https://www.imdb.com/search/title/?title_type=feature&year=2020-01-01%2C2020-12-31&sort=user_rating%2Casc&fbclid=IwAR39AI4_eKVcor5N1nEBf0YU-WqBs42XFtVNwBLn3rMBCysW782vAUPXPqI

"Jest mi autentycznie przykro po seansie "Zenka". Reżyser zebrał dobrą ekipę, ładnie dobrał aktorów, dobrze ich sfilmował, dał im kilka ciekawych dialogów, a mimo to całość filmu wyszła jak zupa gotowana na samej wodzie i małej marchewce. Po prostu żal" - pisała o filmowej biografii Zenona Martyniuka Justyna Bryczkowska.

"Zenek" pójdzie w ślady "Smoleńska"? W 2017 roku był w zestawieniu

"Zenek" to zmarnowana szansa na udany film. Wyszło do bólu nijako [RECENZJA] >>

1,5 to i tak wyższa ocena niż ta, którą w tym momencie ma "Smoleńsk" Antoniego Krauzego z 2016 roku (1,4). Film o katastrofie z 2010 roku znalazł się na liście 100 najgorzej ocenianych filmów Internet Movie Data Base trzy lata temu. Żeby tytuł znalazł się w zestawieniu, musi go ocenić przynajmniej 1500 użytkowników serwisu.

"Smoleńsk" na liście 100 najgorszych filmów największego światowego serwisu filmowego >>

Niska ocena "Smoleńska" była m.in. wynikiem akcji użytkowników internetu, którzy gogadywali się, dać temu filmowi najniższą możliwą ocenę w IMDb. Ci, którzy - często z powodów politycznych - bronili filmu Krauzego, starali się w odpowiedzi na te działania specjalnie zawyżać ocenę.

Więcej o: