Ten film trafia na duży ekran po 38 latach. W obsadzie George Clooney, Laura Dern i Charlie Sheen [ZWIASTUN]

Prawie cztery dekady temu na Węgrzech została nakręcona kontynuacja horroru "Grizzly". Dopiero teraz film trafił na ekrany. Pewnie nie byłoby o nim głośno, gdyby nie kilkoro członków obsady: George Clooney, Charlie Sheen i Laura Dern, która dosłownie kilka tygodni temu odebrała Oscara.
Zobacz wideo

Produkcja powstała w 1983 roku, ale dopiero teraz doczekała się kinowej premiery (na razie w jednym kinie w Los Angeles). Trójka znanych aktorów pojawia się w nim przelotnie, ale plakat oczywiście skupia się na popularnych dzisiaj gwiazdach Hollywood:

Grizzly II: RevengeGrizzly II: Revenge reż. André Szöts, prod. GBGB International

Oscary 2020. Laura Dern najlepszą aktorką drugoplanową. Po 28 latach od pierwszej nominacji >>

Pierwsza część miała premierę w 1976 roku i opowiadała o czterometrowym niedźwiedziu ludojadzie, który terroryzował ludzi w parku narodowym. W sequelu zwierzę pojawiło się na koncercie, w którym uczestniczyło 40 tysięcy statystów. Do nakręcenia tych scen została wykorzystana scena, na której występowali The Rolling Stones.

George Clooney, Laura Dern, Charlie Sheen i straszny niedźwiedź - dlaczego premiera dopiero teraz?

Jedną z producentek filmu była Suzanne Nagy, która wspomina, że w momencie, gdy przebywała na Węgrzech, jej wspólnik zostawił ją na lodzie, bez pieniędzy i w obcym kraju. I chociaż początkowo projekt miał być realizowany przez 45 dni, gdy kasa zaczęła świecić pustką, nie udało się ukończyć filmu. Producentka mówi:

W 2018 roku nadszedł właściwy moment, żeby wrócić do myślenia o kontynuacji "Grizzly" i spróbować przygotować materiał w taki sposób, żeby poradzić sobie z brakującymi elementami. Rekonstrukcja starych ujęć było wyzwaniem.

Nagy dodaje: Chcieliśmy, żeby film był tak oryginalny i autentyczny, jak to tylko możliwe, żeby to był prawdziwy amerykański styl lat 80.

Horror "Grizzly II: Revenge" ma być pokazany na dużym ekranie na kilku festiwalach filmowych, a potem najprawdopodobniej zostanie wydany na Blu-ray i DVD.

Więcej o: